zdroj: Youtube / LEGO

LEGO 2K Drive je chystaná závodní arkáda z kostiček, v níž si postavíte autíčko snů

24. 3. 2023 11:14 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Fanoušci populární dánské stavebnice LEGO a různých přibližovadel, vozítek, lodí a sporťáků, by si do kalendářů měli poznačit květen. Chystá se totiž nová závodní arkáda LEGO 2K Drive, která slibuje obrovský otevřený svět, destrukci, humor a myriádu způsobů, jak si postavit vlastní závodní auto. Na oznamovací trailer se můžete podívat výše.

Na úvod pojďme k tomu, o čem LEGO je –⁠ tedy o stavění kostiček. LEGO 2K Drive by měla nabídnout téměř neomezené možnosti budování jakéhokoliv transportu. Závodění a pohyb po světě totiž nebude omezený jenom na asfalt a čtyři kola, ale dojde třeba i na vodní čluny, skútry a vznášedla.

Ke stavbě unikátních vozítek budete mít k dispozici přes tisíc dílků, bohatou paletu barev a nálepek. Vývojářský tým z Visual Concepts se navíc spojil s výrobcem supersportů McLaren, aby do hry společně přinesli legendární auta McLaren Solus GT a McLaren F1 LM (oba modely teď navíc vyšly jako LEGO stavebnice).

LEGO 2K Drive zdroj: Foto: Se svolením 2K Games

„Jsme si plně vědomí bohaté historie LEGO značky a zodpovědnosti, kterou při práci s ní máme. I přesto jsme se snažili do LEGO 2K Drive přidat něco nového a svěžího, co v LEGO titulech ještě nebylo,“ přiblížil v tiskovém prohlášení ředitel Visual Concepts Greg Thomas.

Tím unikátem by měl být obří otevřený svět Bricklandia, který nabídne hned několik tematických biomů, výtvarně spjatých vždy s nějakou sadou LEGO stavebnic. Každá oblast pak bude mít vlastního rivala, kterého je třeba porazit, abyste získali kýženou nebeskou trofej.

Byť bude závodění těžištěm hry LEGO 2K Drive, nepůjde o jedinou aktivitu. Přijde řada na minihry, výzvy, tucty sběratelských předmětů a plně zničitelné kulisy. To vše si navíc můžete užít sólo, online proti jiným hráčům, nebo dokonce i na jedné rozpůlené obrazovce v lokální kooperaci.

LEGO 2K Drive vychází 19. května na PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Nejnovější články