zdroj: PUBG

Jonathan Frakes vysvětluje příběhové pozadí PUBG ve skvělém videu

24. 6. 2021 8:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Když kolem roku 2017 explodovala popularita PlayerUnknown's Battlegrounds a žánru battle royale jako takového, nikdo se asi zvlášť nezamýšlel nad tím, kdo vlastně vypravuje ona letadla se stovkou potenciálních obětí, kdo na ostrově Erangel rozmísťuje zbraně a proviant a kdo celou tuhle bizarní zábavu vlastně řídí.

Jak se ale zdá, univerzum Battlegrounds má relativně bohatou mytologii, nebo se nás o tom aspoň autoři snaží přesvědčit. V novém, více než čtvrthodinovém videu si na pomoc vzali Jonathana Frakese, kterého fanoušci Star Treku znají jako Williama Rikera z posádky lodi Enterprise, ostatní si jej pravděpodobně pamatují ze show Věřte nevěřte, která byla v 90. letech populární i v tuzemsku.

Frakes se vrací ve fiktivní variaci Věřte nevěřte s názvem Mysteries Unknown a seznamuje nás s temnými tajemstvími, která obestírají podivnou hru o přežití. Ve středu všeho údajně stojí tajuplný Sergej Kalimnik, v současnosti známý jen jako Rus. Ten v 60. letech na Erangelu jako jediný přežil krvavý střet civilních obyvatel a sovětských vojáků, což se na něm jakožto na 11letém chlapci výrazně podepsalo.

Veksláckou kariéru prodavače alkoholu a džín časem ozvláštnil o podloudně získané videozáznamy z vězeňské vzpoury, které prodával zájemcům o skutečné násilí. A právě tady někde leží kořeny battle royale utkání, která probíhají po celém světě.

Video s Jonathanem Frakesem má skvělé produkční hodnoty, působí jako skutečný dokument s celou řadou vystupujících postav a jsme zvědaví, do jaké míry se vytvořené příběhové pozadí projeví v dalších hrách, které mají autoři PUBG v plánu. Víme minimálně o jedné z nich – futuristickém Callisto Protocol. Tato hra se odehrává ve vězeňské kolonii na jednom z měsíců Jupitera, kde právě probíhá mimozemská invaze... kterou velmi pravděpodobně zapříčinil ředitel vězení.

Zajímavostí je, že na Callisto Protocol pracuje tým Striking Distance pod vedením Glena Schofielda, jednoho ze spoluautorů série Dead Space. Vzhledem k tomu, že tato značka už roky spí a autorské studio Visceral Games bylo uzavřeno, mohlo by se jednat o velmi zajímavého nástupce.

Nejnovější články