Fotografie z výrobní linky ukazují odnímatelné boční pláty PS5
zdroj: Sony

Fotografie z výrobní linky ukazují odnímatelné boční pláty PS5

28. 7. 2020 10:55 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Odhalení podoby PlayStationu 5 na červnovém eventu bylo polarizujícím momentem. Někdo si pochvaluje odvážný a netradiční design, jiní se zas okamžitě vrhli na tvorbu stovek memů, které konzoli připodobňovaly třeba k routeru, klimatizaci a podobně. Je ale dost možné, že pokud vám futuristická podoba PlayStationu 5 nesedí, budete si konzoli moci zásadně upravit.

Na internetu se totiž objevily fotky zjevně pocházející z čínské výrobní linky. Je z nich patrné, že bílé boční pláty, které tvoří onen výrazný prvek designu, bude možno ze zařízení odejmout. Samozřejmě v tuto chvíli nevíme, zda bude možné konzoli udržovat v běžném provozu i bez nich. Otázkou navíc zůstává, jak to bude fungovat v případě diskové verze konzole, u níž je svrchní plát přímo napojen na mechaniku.

V tuto chvíli zatím není jasné, jaký smysl budou odnímatelné boční pláty mít. Připomeňme, že původní Xbox 360 nabízel vyměnitelné čelo konzole, díky čemuž jste mohli upravovat její vzhled. Je tedy možné, že chce Sony budoucím vlastníkům nového zařízení nabídnout podobnou svobodu v tom, jak bude vypadat. Samotný výrobce se k fotografiím nijak nevyjádřil, v tuto chvíli je tedy třeba brát všechny spekulace s rezervou a vyčkat na oficiální informace.

PlayStation 5 zatím nemá stanovenou cenu ani termín vydání. Už teď ale víme, že konzoli lze provozovat v horizontální i vertikální poloze a Sony hned při launchi nabídne dvě varianty – klasickou s diskovou mechanikou a plně digitální. To ale má být jediný rozdíl, výkon bude u obou verzí stejný.

Nejnovější články