FIFA vyzývá EA. Jejich hra bude prý tou jedinou pro fanoušky fotbalu
zdroj: Vlastní foto autora

FIFA vyzývá EA. Jejich hra bude prý tou jedinou pro fanoušky fotbalu

17. 3. 2023 13:15 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

FIFA 23 byla poslední fotbalová hra od EA s exkluzivní nálepkou Mezinárodní federace fotbalových asociací. Důvody rozchodu byly primárně finanční, protože EA odmítla platit stále rostoucí částku za licenci organizace, která se v průběhu let vyšplhala na víc než 5 miliard korun ročně. Letos v červenci tak fotbaloví fanoušci dostanou možnost vykopnout míč v nové sérii arkádové kopané, tentokrát se jmenovkou EA Sports FC 24.

Jenže FIFA na virtuální hřiště plánuje nasadit svůj vlastní tým. Potvrdil to jednomyslně znovuzvolený prezident organizace Gianni Infantino. „Nová FIFA – tedy FIFA 25, 26, 27 a tak dále – bude vždy nejlepší fotbalovou hrou pro každého kluka a holku,“ řekl sebevědomě šéf asociace v proslovu po svém zvolení. Informoval o tom Martyn Ziegler, sportovní redaktor britského deníku The Times.

Fanoušci klasického fotbalu od EA ale nemusejí mít obavy, že by se dočkali nelicencovaných hráčů a týmů. Jejich unikátní licencované portfolio více než 19 tisíc hráčů a 700 týmů nebude chybět. EA je navíc téměř u konce s vyjednáváním licencí pro anglickou Premier League.

Naopak ztráta prestižní nálepky FIFA by mohla vydavatele donutit k zásadnější inovaci, než je pouhá každoroční aktualizace soupisky hráčů.

Zato o chystané Fifě toho víme, co by se za tenké stéblo fotbalového pažitu vešlo. Infantino sice vyzývá jednu z největších firem herního průmyslu a FIFA jistě disponuje prostředky, které do hry může nalít, ale dosud neznáme ani vývojářské studio, které se o virtuální kopanou zaslouží, ani případné datum vydání.

Nejnovější články