EA zveřejňuje své finanční výsledky, The Sims 4 hrálo 30 milionů lidí

31. 7. 2020 15:05 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Celosvětová pandemie koronaviru přinesla velké množství problémů. Segment, který si ale na kdovíjaký pokles zájmu rozhodně nemůže stěžovat, je domácí zábava. A právě k ní patří i videohry, takže při aktuálním zveřejňování finančních výsledků jednotlivých firem můžeme sledovat spokojený růst. Nejinak je tomu i v případě EA.

Čistý zisk z plných her tohoto vydavatelství činil v prvním kvartálu aktuálního fiskálního roku 359 milionů dolarů. Tato částka znamená 37% meziroční nárůst. Mnohem zajímavější částku ovšem vydělaly takzvané „live services“, v tomto segmentu totiž čistý zisk dosáhl 1,46 miliardy dolarů, tedy 21% meziročního nárůstu.

Čistý příjem společnosti činil 356 milionů dolarů, což je oproti loňské cifře 1,42 miliardy zdánlivě obří sešup, ten ale souvisí čistě s několika jednorázovými daňovými případy. V příštím kvartále EA očekává čistý zisk 1,13 miliardy dolarů.

Firma mírně snižuje svá očekávání pro Q2 s ohledem na nízký vliv live services v novém ročníku Maddenu, ale i kvůli pozdějšímu launchi letošního dílu FIFA, kvůli čemuž hra přepadne až do třetího kvartálu.

Očekávání na celý fiskální rok činí velmi slušných 5,63 miliardy dolarů čistého zisku, čistý příjem by se měl pohybovat mezi 869 a 978 miliony dolarů.

EA se taktéž chlubí počtem hráčů The Sims 4. Titul, který je na trhu od roku 2014, dokázal nalákat už 30 milionů uživatelů. O potenciálním nástupci zatím nic nevíme.

Nejnovější články