Bloodlines 2 jsou pořádný průšvih. Nevyjdou letos, vývoj přebírá jiné studio
zdroj: Tisková zpráva

Bloodlines 2 jsou pořádný průšvih. Nevyjdou letos, vývoj přebírá jiné studio

23. 2. 2021 10:42 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pokračování kultovního upířího RPG, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, vypadalo zprvu velmi nadějně. Studio Hardsuit Labs slibovalo poctivé systémy věrné stolní předloze, velká vývojářská jména z původního týmu stojícího za sice rozbitou, ale v jádru vynikající jedničkou i datum vydání v první třetině roku 2020. Zkrátka, když jsem o potenciální dvojce v březnu 2019 slyšela poprvé, moc mě nenapadlo, že bych se v první řadě měla bát.

Několik odkladů a odchodů klíčových osob vývoje nicméně dalo prostor obavám a strachu o osud hry, a to podle všeho oprávněně. V poslední finanční zprávě Paradox oznámil, že odebírá vedení projektu studiu Hardsuit Labs a Bloodlines 2 kvůli komplikacím nestihnou vyjít v roce 2021. V této chvíli už na vývoji pracuje jiné studio, které má hru dokončit. Vydavatelství je přesvědčené, že šlo o správné, byť obtížné rozhodnutí.

Na oficiálním Discordu a také na webu Bloodlines 2 se dnes ráno objevila detailnější zpráva od komunitního manažera Paradoxu Dalea Emasiriho. Ten napsal, že kvůli nejasnému osudu hry Paradox pozastavuje možnost předobjednávek a také poděkoval studiu Hardsuit Labs za jeho snahu a práci na projektu.

Změna studia v pokročilém stádiu vývoje nevěstí vůbec nic dobrého, což ale nevěstily ani předchozí odklady či nedobrovolné odchody kreativního ředitele Ka’aie Cluneyho a scenáristů Briana Mitsody nebo Cary Ellison. Naděje, že to celé dopadne dobře, samozřejmě vždycky existuje, ale… Přiznejme si to, momentálně není moc velká.

Nejnovější články