zdroj: Youtube / Fallout: London

Ambiciózní mod Fallout: London ukazuje další detaily

20. 3. 2023 16:15 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Masivní a ambiciózní modifikace Fallout: London nám konečně odhalí, jak vypadá postapokalyptická budoucnost v Londýně, hlavním městě Spojeného království. Což je velká novinka, protože dosud se hry ze série Fallout odehrávaly exkluzivně na území Spojených států amerických. Výše se můžete podívat na další střípky z vývoje modu.

V ukázce, která staví na Falloutu 4, vidíme hned dvě nové zbraně, které jistě potěší milovníky vojenské techniky. Narazíte totiž na prototyp druhoválečné zbraně Viper Mark I. Ta byla vyvinuta ze samopalu Sten speciálně pro vojenské posly na motorkách tak, aby mohli za jízdy střílet jednou rukou. I proto si v traileru můžete všimnout, že automatická zbraň nemá mířidla.

Pokud vyhlížíte něco futurističtějšího, co přináší ten správný pocit atompunku, pak vám udělá radost lehký kulomet Lewis modernizovaný pro 23. století. Tato automatická puška byla masivně používaná Britským impériem za první světové války. Fallout: London k ní přidává hned několik palebných módů včetně laserové úpravy.

  Fallout: London zdroj: Fallout: London

Pocit, že jste v anglickém hlavním městě, pak pomohou navodit příjemné detaily a unikátní assety. Třeba ikonické červené poštovní schránky Královské pošty, lampy veřejného osvětlení, britské dopravní značky, autentické billboardy, motorky královské gardy, reklamy a mnoho dalšího. 

Z oznámení, že do hry budou zakomponovány i žebříky, mám smíšené pocity. Obecně nejsem fanouškem jejich implementace ve hrách z pohledu první osoby, protože jejich slézání až příliš často končí pádem do hlubin. Tak doufejme, že jich ve Fallout: London nebude mnoho a nepřivodí zbytečné ztráty zdraví.

zdroj: Fallout: London

Z krátkého prostřihu lokacemi podél pobřeží Temže může bystré oko zachytit některé londýnské pamětihodnosti. Vidíme například vyhlídkové kolo Londýnské oko, divadlo Shakespeare's Globe nebo Přírodopisné muzeum. Zavítáme i do spletitých tunelů podzemní dráhy.

Vývoj modifikace můžete sledovat na stránkách projektu. Byť datum vydání není známé, autoři se v ukázce dušují, že video z dalšího letošního kvartálu by ho konečně mohlo odtajnit. 

Nejnovější články