Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Články

Nintendo přiznává problémy s prodeji Wii U, recept na zlepšení však zatím nemá

Říká se, že bychom neměli nikdy sázet proti Nintendu. Japonští géniové pořád dokola dření stejné značky, do kterých ale s každým novým dílem přidávají tolik inovací, co se často nedostanou do leckteré konkurenční série za celou generaci. Stejně tak se nebojí inovovat hardware a riskovat s neověřenými novotami. Wiičko byl obrovský krok do neznáma, který se nádherně vyplatil. Xbox 360 a PlayStation 3 se jen předhání o druhé místo, ale králem minulé generace konzolí je s velkým náskokem Wii. O handheldech snad ani netřeba mluvit.

Uživatelské dojmy z nové konzole Nintendo Wii U

Konzole od Nintenda se rády chlubí neobvyklými herními zážitky, které přímo souvisí s nezvyklostí hardwaru. Stačí se podívat na poslední kusy: Nintendo Wii, Nintendo DS a 3DS a nyní Wii U s ovladačem připomínajícím tablet. To prostě Microsoft ani Sony nemají. Pointa nového přírůstku? Zatímco na televizi běží hra, zobrazují se dodatečné informace nebo identický obraz na ovladači. Tím Nintendo rozvíjí nápad s dvěma displeji, který úspěšně použilo u DSka.

Přehled her, které si můžete koupit pro novou konzoli Wii U

Konzole Nintendo Wii U vyšla v Evropě v pátek a kolegové z partnerského webu Konzolista.cz připravili užitečný přehled her, které by pro novou herní mašinku měly být v této chvíli v prodeji. Nechybí mezi nimi hry typu Batman: Arkham City: Armoured Edition, New Super Mario Bros U, Assassin's Creed III, Call of Duty: Black Ops 2 nebo ZombiU, ale i další, o kterých možná nevíte. Pokud tedy po Wii U pokukujete nebo ji už máte doma, mohl by se vám následující seznam s krátkými popisky hodit, abyste se mohli dobře rozmyslet, co si pro nový stroj pořídit. Rozhodně je z čeho vybírat.

Láskyplný unboxing nové konzole Nintendo Wii U

Krom Far Cry 3 dnes svou evropskou premiéru zažívá ještě jeden pozornosti hodný prodejní artikl – nová konzole Wii U od Nintenda. V redakci ji máme, po dnešní instalaci velkého updatu už pilně testujeme její funkce v plném rozsahu, a brzy se tak setkáte nejenom s obecným článkem o samotné konzoli a službách, co nabízí, ale přijdou i recenze launchových her. Abychom celý ten miniseriál nějak pořádně a hezky odstartovali, připravili jsme si pro vás velmi speciální „unboxing“ konzole Wii U. Oč jde? Podívejte se po rozkliku v článku a nebojte, vás v něm nikdo mlátit nebude.

O čem bude další sada miniher z Nintendo Land

Pokud jste zapomněli, že na konci listopadu se začne prodávat konzole Wii U od Nintenda a společně s ní samozřejmě i nějaké ty hry, tak jsou tu kolegové z partnerského webu Konzolista.cz, aby vám to připomněli. Konkrétně jde o minihrovou kolekci Nintendo Land a třech v ní obsažených minihrách. Nejdříve ale malé opáčko, o čem vlastně Nintendo Land bude.

Spekulace: start Wii U se v Evropě možná opozdí

Starty nových konzolí jsou vždycky prokleté. Jejich vydavatelé chtějí stihnout lukrativní zimní sezónu, jenže nejde jen tak lusknutím prstu vyrobit miliony konzolí. Navíc v nich většinou bývají nové technologie, jejichž výroba může být komplikovaná, nebývá tak zajetá a odzkoušená. A asi nikdo nemá tak exkluzivní podmínky, možnosti a vztahy s dodavateli jako Apple, který je tím proslavený. Teď se proslýchá, že má s výrobou své nové konzole problémy Nintendo. Nejde ani tak o samotnou Wii U konzoli, jako spíš o její ovladače. Ten, jak jistě všichni dobře víte, nemá být jen obyčejným herním ovladačem, ale rovnou jakýmsi hybridem ovladače a tabletu. A právě s jeho výrobou to údajně vypadá všelijak, jen ne dobře.