zavřít

Zvýšení výkonu v DOOM III na ATI až o 40 procent?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

DOOM III svou technologickou náročností a krvavými hardwarovými nároky tak trochu předběhl dobu.

A to ještě autoři z id Software spoustu efektů v základním nastavení vypnuli, aby hardwaru alespoň trochu ulevili. Částečně se jim to podařilo, ale hra nevypadá tak dobře, jak by teoreticky vypadat mohla a se základními zvuky je to podobné. Zkrátka, co si v DOOM III dodatečně nezapnete přes konzoli, to nemáte, ale o tom podrobně až někdy jindy. Majitelé ATI karet však řeší úplně jiný problém, protože u nich to ještě ke všemu jede pomaleji než na srovnatelných kartách NVIDIA. Právě pro ně je určen malý "speed hack" od jednoho zaměstnance ATI, který naleznete v Beyond3D fóru (thx DiGi).

Jelikož postup může být pro běžného čtenáře poněkud komplikovaný, přeložili jsme výše zmiňovaný návod do češtiny do tohoto texťáku. Druhá a mnohem pohodlnější možnost je stáhnout si pidisoubor 1,5 KB zde nebo zde, který je už upravený, a poté ho nakopírovat do adresáře doom3\base\glprogs. Na závěr ještě připomenu, že na některých konfiguracích se výkon zvedne jenom nepatrně, řádově o 3-5 snímků za sekundu. Na jiných může být ale velice znatelný. Jedinou nevýhodou této metody navyšování výkonu na ATI kartách je změna kvality obrazu k horšímu, neboť se ve hře vytvoří drobné artefakty, které mohou někomu vadit. Rozhovor s Johnem Carmackem na toto téma uveřejnili dnes rovněž Beyond3D.

zdroj: Beyond3D

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.