zavřít

Výběr vhodné grafické karty nejen dle výkonu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na zahraničním serveru Tom´s Hardware včera vyšel podrobný přehled, ve kterém se kolegové snaží zhodnotit grafické karty nejen podle maximálního výkonu GPU, ale také podle dalších a velmi podstatných kritérií - ceny, hlučnosti, kvality obrazu atd… Na výběr je prakticky jen ze dvou alternativ, ačkoliv například SiS má svůj Xabre 400/600, jenže ten má problémy s ovladači a kvalitou obrazu.

NVidia a ATi samozřejmě těží z dlouhodobých zkušeností a zabraného segmentu na trhu. Ideální kartou pro běžného hráče tedy může být ze současné produkce například Radeon 9600 nebo GeForce FX 5600. Pro ty, kteří mají o něco hlouběji do kapsy, pak připadá v úvahu horší Radeon 9200 nebo GeForce FX 5200. High-end karty jako Radeon 9800 nebo GeForce FX 5900 už přeci jen nejsou jen tak pro každého. V testu nakonec obsadila první příčku karta GeForce FX 5600 MSI FX5600-VTDR128 díky solidní ceně, relativní tichosti a slušnému 3D výkonu.

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.