zavřít

Playstation 3 s podporou myši a klávesnice

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sony ohlásilo další technické specifikace herní konzole Playstation 3.

Kromě schopnosti připojit až sedm bezdrátových Bluetooth 2.0 kompatibilních ovladačů, bude mít také šest USB konektorů. To znamená, že k Playstation 3 bude možné připojit klávesnici a myš. The Inquirer také přinesl zprávu, že podle jednoho z představitelů Sony budete moci hrát hry jako Unreal Tournament 2007 na klávesnici a myši a nebudete se muset spoléhat na automatické zaměřování, které bylo pro akční hry, zejména střílečky, na konzolích běžné.
Prozatím není jasné, jestli také bude nějaká "PS3 speciální" klávesnice a myš. A pokud ano, jestli se bude prodávat s konzolí nebo samostatně, jako doplněk. Nejpravděpodobnější je, že konzole od výroby klávesnicí a myší vybavena nebude, takže vývojáři budou muset hry uzpůsobovat pro každou jednotlivou alternativní konfiguraci. U těch titulů, které budou přecházet z PC na PS3, by to ale měla být hračka.

Otázka je, jestli bude PS3 po připojení klávesnice a myši ještě patřit do kategorie konzolí. Spíše se pak bude jednat o speciální multimediální PC. Se solidním výkonem a příznivou cenou by nemuselo jít o špatnou alternativu ke klasickým herním počítačům.

zdroj: TheInq

cappy

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.