zavřít

Ovladače zodpovědné za pády Windows Vista

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mezi ovladači způsobujícími pády operačního systému vedly ty od NVIDIE, zjistil interní průzkum. + NOVÁ BETA FORCEWARE

Přechod na nový operační systém se nikdy neobešel bez potíží. Potíže s ovladači potkaly Windows 95, 98, 2000, XP, a teď také Windows Vista. Dokládá to interní zpráva Microsoftu. Analyzováno bylo 1 663 748 počítačů, přičemž vlastní ovladače Microsoftu způsobily pád systému na 17,9 procenta z nich. Problémy s ovladači se ale netýkaly jenom Microsoftu, ale i firem jako je Intel, AMD (ATI) nebo právě NVIDIA.

Ovladače NVIDIE dokonce byly s 28,8 procenty vyhodnoceny jako "nejvíce problematické ve Vista", protože se na celkovém počtu z analyzovaných PC podílely na pádu 479 000 z nich. U Intelu to bylo 8,8 procenta a u ATI 9,3 procenta. V koláčovém grafu se ještě objevují výseče s nadpisy "všichni ostatní" 18,5% a "neznámé" s 17,0% pro ty případy, kdy ani Microsoft nedokázal analyzovat, co nebo kdo problém způsobil.


Původ dokumentu je více než kuriózní. Ve skutečnosti je to podklad k "Vista Capable" soudnímu sporu a týká se toho, jak Microsoft dával doporučení na počítače s Intel integrovanými grafickými čipy, které ale neměly hardwarovou akceleraci DirectX 10 (a tudíž ve skutečnosti neuměly zpracovat rozhraní Aero). Navíc počet selhání systému byl jistě ovlivněn rozšířeností konkrétního hardwaru a také aplikacemi, které na něm byly provozovány. Těžko to ale něco mění na faktu, že NVIDIA přechod na nový operační systém ukázkově nezvládla a trvalo jí přes tři měsíce, než vytvořila sadu ovladačů odpovídající požadované kvalitě.

NVIDIA zrovna dnes uvolnila nové drivery ForceWare 174.74 beta, které mají řešit kompatibilitu s mnoha hrami, např. Unreal Tournament III, Battlefield 2, Ghost Recon Advanced Warfighter 2, NFS ProStreet atd. Jsou určeny pro všechny hlavní modely GeForce a pro Windows XP i Vista.
zdroj: ArsTechnica

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.