zavřít

Jsou dny 32bitových procesorů sečteny?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Generální manažer firmy AMD, Marty Seyer, tento týden prohlásil, že firma bude dodávat 32bitové čipy, dokud o ně budou mít zákazníci zájem.

Jedním dechem však dodal, že zájem bude jistě klesat vzhledem k postupnému snižování cen procesorů AMD64 (Athlony 64, Opterony). Do dvou let, tedy koncem roku 2005, je očekáváno ukončení výroby 32bitových CPU. Vize budoucnosti pana Seyera však šla ještě dál: „Naše společnost očekává, že dodá na trh mezi 50 a 100 miliony 64bitovými procesory během příštích tří let.“
Podle některých herních vývojářů by se již v roce 2007 mohly objevit hry čistě pro 64bitové CPU. Dá se totiž předpokládat, že Intel nenechá nástup lidových 64bitových procesorů AMD bez odezvy a uvede „včas“ (tedy maximálně do dvou až tří let) konkurenční řešení, o kterém se již pěkných pár měsíců spekuluje. Na druhou stranu je fakt, že dodržování zpětné kompatibility s 32bitovým kódem v Athlonech 64 a potažmo (čistě spekulativně) v chystaných procesorech Intelu může paradoxně přechod k 64 bitům zpomalit. Pro vývojáře totiž nebude nezbytně nutné své 32bitové aplikace rychle předělávat, když bez problémů poběží na nové generaci CPU.

zdroj: Guru3D

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.