zavřít

GeForce FX, Gainward a jeho 7 db chladič..

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Možná si vzpomínáte na naší zprávu o tom, že Gainward vyvinul super tichý chladič pro svojí nejnovější video kartu založenou na čipu GeForce FX.

Mnozí se na základě těchto informací pozastavovali nad publikovanou úrovní hluku, která podle tiskové zprávy a ostatních zdrojů, činila pouhých 7 decibelů.

Dnes tu máme vysvětlení. Ačkoliv se Gainward snažil utajit obrázky svojí karty, pravda stejně vyšla najevo a realita je zcela odlišná. Žádné sedmi-decibelové chlazení neexistuje a na serveru Gainwardu je proto nové znění tiskové zprávy, ve které se mimo jiné praví:

"..maximální úroveň hluku bude snížena až o 7 db v porovnání s originálním designem nVidie.."

A ve specifikacích karty se potom objevila informace:

"..Nízko hlučné chlazení - Ano, maximální úroveň hluku 40 až 42 db..".

Upřímně řečeno nevím, co si o takových obchodních praktikách má člověk myslet. To, že žádné sedmi-decibelové chlazení neexistuje je celkem podružná věc a kvalitu karty to asi nijak nesníží. Nicméně člověk by předpokládal, že se bude jeden z hlavních partnerů nVidie chovat na trhu trochu jiným způsobem. Můžeme se jenom dohadovat - byl to záměr, nebo "jenom" neschopnost zaměstnanců z oddělení Public Relations?

zdroj: 3Dchipset

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.