zavřít

CD-R média nepoužitelná za méně než 2 roky

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dánský magazín PC-Active udělal rozsáhlý test CD-R disků.

Cílem testu bylo zjistit, jak dlouho na nich nahraná data vydrží a po jaké době budou ještě čitelná. V testu se objevilo na třicet různých značek a výrobců CDček, na které byla nahrána data zhruba před 20ti měsíci. A výsledek k dnešnímu dni? Naprosto šokující. Velké množství disků se po této době stalo částečně nebo absolutně nečitelnými a data na nich uložená tak byla definitivně ztracena.


Přitom někteří výrobci ve svých reklamách prohlašují, že jejich disky vydrží v pořádku a čitelné více než deset let. A najdou se i tací, kteří proklamují výdrž delší než jedno století. To je i laickou veřejností obecně předpokládaná životnost tohoto média a způsobu ukládání dat. Ve skutečnosti to ale vypadá, že uložit něco na CDčko zdaleka neznamená "bezpečné uložení dat". Právě naopak. Zákazník si tak nikdy nemůže být jist, jestli se k datům zapsaným na CDčko třeba i renomovaného výrobce ještě vůbec někdy dostane. Více na toto téma v diskusním fóru na CDFreaks.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.