zavřít

FTL: Faster Than Light

Čtenářská recenze

Recenze a hodnocení mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.

FTL

18. 4. 2015 v 11:58 - Autor: Jean Morch Czarny 0

Hodnocení čtenáře 9/10

Kdesi hluboko ve vesmíru..

Hluboký vesmír. Nestabilní hvězda opodál se chystá k další emisi a vám již hoří nejen centrální ovladač dronů ale i kyslíkový generátor. Nepřátelé, kteří se vám teleportovali na palubu odvedli dobrou práci a teď se pomalu probojovávají k motorům. Jestli se k nim dostanou, je po vás. Generátor jede na poloviční výkon a vy se musíte rozhodnout, jestli necháte v provozu ošetřovnu, ve které se léčí dva členové vaší posádky, nebo zapnete štíty. Rebelská loď opodál už totiž nabíjí ionové kanóny. Jste jediná naděje federálního loďstva před rebelskou flotilou a jestli teď selžete, je konec. 

A to doopravdy. Tahle hra totiž nezná checkpointy ani ukládání pozic. Tahle hra vám nic neodpustí. Jste jen vy a vesmír. A když prohrajete, není návratu. O vašem osudu budou vyprávět jen němé trosky tiše plující vzduchoprázdnem. A vám nezbývá, než to zkusit znovu..a znovu..

Někomu by to mohlo přijít frustrující, obzvláště když dvakrát neletíte stejným vesmírem. Pokaždé potkáte jiné lodě, jiné vybavení, jinou posádku. Takže vaše cesta je určována i náhodou a občas se kazí vše, co se zkazit může. Ale v tom je její kouzlo. Když do toho šlápnete, můžete na konec doletět za pár desítek minut. Ale než se vám jí podaří poprvé dohrát, bude to chtít mnoho pokusů a mnoho nezdarů. Chybami se člověk učí a ve vesmíru to platí dvojnásob.

Hodnocení uživatelů

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.