zavřít

Čeština pro Oblivion: Knights of the Nine

- Download autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Složitý překlad datadisku dospěl do zdárného konce a umí rozlišit, jestli hrajete za muže nebo za ženu.

Více než rok po prvním větším datadisku Knights of the Nine (Rytíři devítky) pro The Elder Scrolls IV: Oblivion a po různých peripetiích dodělala partička nadšenců jeho neoficiální překlad. Narozdíl od češtiny pro původní fantasy RPG už tahle není nikým sponzorovaná ani neběží žádná časová exkluzivita (vzhledem ke stáří/atraktivitě hry logické), takže si ji můžete volně stáhnout z lokálního mirroru (35 MB, mirror v zákaznické sekci Xzone). Proč tak velký soubor, co všechno přeložili a jaké vychytávky oproti loňské slovenštině připravili, vysvětlují autoři v readme:

  Lokalizované jsou všechnny pluginy, které první datadisk obsahuje, tedy: Horse Armor Pack, Orrey, The Thieves Den, The Vile Lair, Wizard's Tower, Spell Tomes, Mehrunes Razor, Knights Of The Nine. Čeština existuje ve dvou verzích:

  kotncz.exe - pro hlavní postavu mužského rodu (myšleno postava, ne hráč..:-)
  kotncz_female.exe - pro hlavní postavu ženského rodu

  Instalační soubor sám rozpozná, které z pluginů z datadisku KotN máte nainstalované, a lokalizuje jejich obsah. Žádný z těchto programů nemá vliv na češtinu k původnímu Oblivionu. Čeština modifikuje přímo originál soubory, není tedy potřeba ji nijak aktivovat, ale ujistěte se, že v menu Data Files před spuštěním hry máte doinstalované pluginy zvolené tak, aby se spouštěly ve hře.

  Doufám, že si češtinu užijete a brzy se snad uvidime u našeho dalšího díla - češtiny k Shivering Isles. Za celý lokalizační tým: IN
  [více na domovské stránce projektu]
zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.