Deskovka Company of Heroes rekonstruuje druhou světovou válku
zdroj: Archiv

Deskovka Company of Heroes rekonstruuje druhou světovou válku

5. 6. 2019 16:30 | Deskové hry | autor: Patrik Hajda |

Na tenhle kousek jsem čekal opravdu dlouho: výborná realtimová strategie Company of Heroes má konečně na obzoru slušně vypadající deskovku. Jak je dneska zvykem, finance hledá (velice úspěšně) na Kickstarteru a do vašich rukou by se měla dostat zhruba za rok. Cena sice není nejnižší, ale pokud máte rádi předlohu nebo druhou světovou válku obecně, mohl by vám její obsah pěkně rozproudit krev.

Company of Heroes: Board Game bude zjevně trochu větší krabice o značné váze. Pod víkem totiž bude ukryto 32 vozidel od ikonické T34 přes Cromwella a Panzera IV až po Shermana. Kromě klasických tanků se ukáží i děla, samohybná děla a čistě přepravní vozidla jako Jeep Willys.

Kromě těžké techniky počítejte se 150 figurkami pěchoty, desítkami kostek, desítkami plastových držáků, mraky žetonků, mapou a spoustou dalšího. Tedy pouze v základu, který se s pomocí dodatečných cílů rozroste o další obsah (například vojáky s panzerschrecky).

Deskovka po herní stránce kráčí ve stopách své předlohy. Nejde tak pouze o souboje se soupeřem, ale silně se zde pracuje se zdroji. Zabíráním klíčových pozic na mapě se dostáváte k zásobám, díky kterým stavíte nové budovy produkující například tanky.

Pěšáky dáváte do speciálních držáků, aby se vám s nimi lépe manipulovalo a měli jste přehled o tom, kdo patří ke které jednotce. Zároveň je zde prostor pro vylepšení (či postihy), která zaznamenáváte pomocí kostek. Těmi se ve hře prakticky nehází – pouze po vržení granátu a útoku na základnu soupeře. Nic jiného nepodléhá náhodě, což je u strategie klíčové.

Company of Heroes: Board Game zdroj: Archiv

V průběhu hry si můžete zvolit svého velitele, který vám dá přístup ke speciálním schopnostem a jednotkám. Zajímavé také je, že celou hru můžete hrát v tradičním deskovkovém stylu, tedy tahově, nebo jako předlohu v reálném čase. Tvůrci bohužel nejdou do detailu, ale osobně jsem rád, že nejsem nucen do „práce“ pod tlakem.

Celá tahle sranda samozřejmě něco stojí. Základní krabice vás vyjde na 2 250 korun a najdete v ní vše potřebné (čtyři národy) a všechny odemčené stretch goaly (cílem bylo vybrat 2,27 milionu korun, ale kampaň přes noc posbírala už přes 5 milionů). Pokud se rozhodnete pro koupi hry v prvních dvou dnech kampaně, dostanete navíc krabičku Pathfinder Pack s tankem Elefant, devíti figurkami průzkumníků a dalšími veliteli.

Company of Heroes: Board Game zdroj: Archiv

Kromě základní verze hry můžete ještě sáhnout po různých bundlech. Za 2 800 korun máte k základu navíc 3D terén (vlajky označující body a budovy), nebo solo + koop kampaň. Obojí dohromady se základní hrou vyjde na 3 400.

Nejdražší položka za 4 400 k tomu přihazuje ještě kolekci elitních velitelů s šestnácti velkými tanky jako KV-2, Tiger II a JagdPanther. Všechny tyto tři dodatky si zároveň můžete přikoupit k základní krabici. V každém případě si k vámi vybrané úrovni připočtete ještě 600 korun za poštovné. Není to ve výsledku málo, ale já svým touhám nezabráním...

Nejnovější články