zavřít

V univerzitním hororu The Crow’s Eye už brzo odhalíte záhadu zmizelých studentů

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Skutečnost, že jsme se o hororové adventuře The Crow’s Eye naposledy zmiňovali formou Alešova článku z prosince roku 2014 by naznačovala, že se hrou katalánského studia 3D2 Entertainment možná není něco tak docela v pořádku. Opak je ovšem pravdou. Právě oznámené datum vydání znamená, že se na opuštěnou univerzitu prostoupenou děsem a nebezpečím vydáte už velice brzy, konkrétně 20. března.

Vaším úkolem bude, jak už to tak ve hrách podobného střihu bývá, především přežít. Mrtvola totiž přece nemůže odhalit tajemství, co se tu před dvaceti lety stalo a kam zmizeli všichni studenti. Někdo je za to každopádně zodpovědný – nejspíš ten samý chlapík, co se v novém traileru skrze interkom maniakálně směje a slibuje hlavnímu hrdinovi, že mu odpoví na všechny všetečné otázky. Nevím, jak vám, ale mně to prohlášení přijde maličko dvojznačně výhrůžné.

K dosažení vašich cílů, ať už detektivních, nebo těch diktovaných pudem sebezáchovy, vám pomůže shromažďování spousty dostupných předmětů a skládání nových, užitečnějších variant. Těmi sice nelze zabít či zastavit vaše nepřátele, podobně jako v Amnesia: The Dark Descent, ale můžete je aspoň zpomalit či ochromit. A to často bude rozdíl mezi životem a smrtí. Zároveň můžete přeskakovat překážky, lézt do skříní a oddávat se všem dalším fyzickým aktivitám typickým pro hororové protagonisty.

Univerzity se obvykle navštěvují kvůli odpovědím na jiné typy otázek, než „Ježíši Kriste, kdo tady provádí ty nelidské experimenty?“, ale aspoň že to není další psychiatrická léčebna nebo temné podzemí. The Crow’s Eye si zmíněného 20. března můžete pořídit na Steamu za prozatím neurčenou cenu.

Tagy: záhada univerzita horor adventura first person

Zdroje: tisková zpráva,PC Invasion

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.