zavřít

V logické hře Induction si pohrajete s časovými paradoxy a smyčkami

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Koukám se, koukám… a nerozumím. Launch trailer logické hříčky Induction jsem viděl už třikrát, a stejně bych bez oficiálního popisu v žádném případě nerozluštil, co tam ty barvené kostičky provádějí, za jakým účelem se kutálejí po úrovních, tlačí před sebou jakési sudy, a proč bez vysvětlení mizí, jen aby se následně někde replikovaly. Odpovědí je – jak jinak – cestování časem. V Induction si totiž pohráváte s časovými liniemi a paradoxními smyčkami, díky nimž vám dost možná exploduje mozek.

„Budoucnost závisí na minulosti, minulost závisí na budoucnosti,“ prohlašuje stránka na Steamu a doslova si vychutnává zmatený pohled ve vašich očích. A pokračuje: „Dočkáte se satisfakce pramenící z osvojení imaginárního, ale poctivého souboru fyzikálních zákonů.“ Nečekejte žádné dětinsky snadné hádanky, v nichž byste snad řešili jen dvě časové linie. Ne, často jich bude mnohem víc, a jak už naznačuje citát, vy je budete moci zpětně ovlivnit. To všechno v 50 úrovních doprovázených soundtrackem australského elektronického muzikanta Tima Shiela.

No, podíval jsem se ještě počtvrté i popáté, pořád ničemu nerozumím a mám silné tušení, že Induction nebude hrou pro mě. Přátelské pomocné ruky mi bylo třeba dokonce v některých na časových hrátkách založených úrovních staré dobré Braid. Staré dobré… No jo, vždyť vyšla už skoro před deseti lety! Najednou mám na to cestování časem vlastně docela chuť. Pokud se cítíte podobně, není nic snazšího než zamířit na Steam, Humble nebo itch.io a zaplatit požadovaných 10 €.

Tagy: logická cestování časem časový paradox

Zdroje: Steam,IndieGames

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.