zavřít

The Astonishing Game se inspirovala albem metalové skupiny Dream Theater

iPad iPhone Android Windows MAC

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Interaktivní dramatizace konceptuálního alba. Takhle se dá poněkud snobským způsobem popsat chystaná The Astonishing Game. Lidověji byste mohli říct, že jde o hru podle muziky. Za první část je zodpovědné studio Turbo Tape Games, známé např. díky strategii Naval War: Arctic Circle. Za tou druhou stojí progresivní metalová kapela Dream Theater, konkrétně její „rocková opera“ The Astonishing.

Digitální stolní hra bude podle vzoru alba vyprávět příběh o totalitním státě budoucnosti, v němž císař potlačuje hudbu. To se nelíbí liberální frakci Ravenskill Rebel Militia, která by chtěla krutovládu ukončit. A tak začíná grandiózní tahový boj dobra proti zlu, umělců proti utlačovatelům, kde se místo válčení na život a na smrt snažíte získat co největší vliv a prosadit tak svoje politické názory.

K dispozici budou kampaně pro jednoho hráče z obou perspektiv, a příběh bude plně zkompletovaný teprve poté, co jej dohrajete za rebely i za císařství. Nechybí ani multiplayer, jak lokální na jednom přístroji, tak online. A samozřejmě vám k tomu všemu budou hrát písně z The Astonishing, navíc v unikátní instrumentální podobě, kterou jinde neuslyšíte.

Celé to zní jako neotřelý, odvážný projekt, který by mohl být atraktivní jak pro běžné hráče, tak pro milovníky Dream Theater nebo metalu všeobecně. Že mezi oběma komunitami existuje průsečík si myslí i kytarista John Petrucci: „Rozhodně existují paralely mezi fanoušky progresivního metalu DT a herní komunitou, včetně touhy po hlubších tematických spojitostech a schopnosti ocenit svobodomyslného uměleckého ducha a vyprávění.“  

Hezky řečeno. The Astonishing Game vyjde na PC a mobilní zařízení v průběhu února.

Tagy: strategie multiplayer metal

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.