zavřít

STALKER: Shadow of Chernobyl odložena

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nevím, jak některé z vás následující zpráva překvapí, ale určitě z ní nebudete zrovna nadšeni.

Společnost THQ totiž vypustila svoji finanční zprávu, kde nejen shrnula své výsledky za minulá období, avšak rovněž odhalila plány do budoucna. Jak jistě víte, THQ je vydavatelem mnoha zajímavých a očekávaných titulů, ovšem nás v tuto chvíli zajímá hlavně jeden konkrétní - sci-fi FPS/RPG vývojářského týmu GSC GameWorld - S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl.

THQ podle své zprávy počítá s vydáním této hry až v prvním fiskálním (!) čtvrtletí roku 2006, a to tedy konkrétně v květnu 2005. Mimochodem ve stejné době plánuje společnost vypustit i hru Juiced. Ale zpět k S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Ještě na začátku tohoto měsíce tvůrci ve svých rozhovorech pro různé magazíny uváděli, že hra vyjde už v prvním čtvrtletí příštího roku. Pravdou je, že tak trochu rebelsky prohlašují už asi rok nebo od doby, kdy bylo zřejmé, že se s vydáním netrefí do prvotně slíbeného termínu, vždy o pár měsíců bližší datum než jejich vydavatelé. Malý odklad postihl i plánované betatestování.

A jaké jsou nejposlednější informace o vývoji? Současné minimální systémové požadavky jsou: GeForce 3, 1.4 GHz procesor a asi 512 RAM. V multiplayeru, který pro GSC vytváří profesionální hráči Counter Strike, si bude moci zahrát až 32 hráčů po Internetu i LAN, přičemž zde budou zahrnuty jak klasické módy jako DM, tak i některé nové. Chybět v něm bude zcela určitě kooperativní mód. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl by vás měla zabavit minimálně na 30 až 40 hodin, zvolíte-li rychlejší postup, při kterém nebudete tolik prozkoumávat herní prostředí. Vhledem k tomu, že hra může skončit několika různými způsoby a její součástí je speciální systém "simulace života", určitě si ji párkrát projdete znovu.
zdroj: PR, GamingGroovefóra

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.