zavřít

STALKER nabírá další zpoždění

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Psali jsme o tom už dříve, avšak teprve nyní je vše potvrzeno oficiální cestou: STALKER: Shadow of Chernobyl nevyjde v květnu 2005, jak se doposud plánovalo, nýbrž ještě o něco později.

Německá stránka distributora THQ bohužel neuvádí nový termín ani přesné důvody odkladu, pouze cituje mluvčího ukrajinského studia GSC GameWorld, který s povděkem kvituje, že dostali na vývoj hry více času. Podle souvisejících informací, které jsme se dozvěděli z důvěryhodného zdroje, ale nemůžeme je zde uveřejnit, tipujeme příchod STALKERa zhruba v září nebo během podzimu letošního roku. Update 3.2. - THQ upřesnili termín vydání na 2. polovinu roku 2005.

Pro všechny, kteří tuto first-person akci/RPG netrpělivě vyhlížejí, se bezpochyby jedná o bolestnou zprávu. Na druhou stranu si musí uvědomit, že systém této hry je poměrně komplexní a odehrává se v rozlehlých venkovních lokacích, takže asi není snadné ji vylaďovat nebo se piplat s každým detailem. Tvůrci si možná vzali příliš velké sousto, nicméně je samozřejmě lepší počkat si nějaký ten měsíc déle než obdržet chybami prolezlý i po jiných stránkách ne úplně dokonalý produkt, jak se někomu mohlo zdát ze starších videí. Narážím tím například na modely charakterů či jejich animace, jež se za ty léta vývoje posunuly o notný krok vpřed a mnozí hráči si z novodobých stříleček zvykli na vyšší standard. Více o STALKERovi v našem archivu (včetně dvou rozhovorů), stále existuje možnost předobjednávky z Tiscali GameShopu s knihou zdarma a také je k dispozici únorový kalendář.
zdroj: Blues, vlastní zpráva

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.