zavřít

Simulace televizního magnáta Empire TV Tycoon vyšla i na iPad

iPad Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Říct, že Empire TV Tycoon vás posadí do křesla ředitele vlastní televizní společnosti, je krajně nepřesné. V téhle simulaci se totiž kromě exekutivních rozhodnutí musíte postarat o úplně všechna rozhodnutí spojená s vaší stanicí, od délky a umístění reklam až po výběr scénářů a casting herců. Vaším denním chlebem je micromanagement. A odteď jej kromě PC můžete pojídat i na iPadu.

Empire TV Tycoon na počítačích sice vyšla už v pradávném roce 2015, ale jsou hry, které nestárnou, a k nim rozhodně patří i 2D pixelartové simulace. Nic vám tedy nebrání založit svůj vlastní televizní kanál, určit jeho zaměření, najmout si zaměstnance, vyjednávat s inzerenty, vybrat si typ a časové zařazení programů, a dokonce natáčet filmy či seriály ve vlastní exkluzivní produkci.

A to ještě není všechno. Čím víc slávy, tím víc peněz, a čím víc peněz, tím větší hlad po více penězích. Jakmile saturujete domácí trh, můžete svůj zábavní koncern exportovat do zahraničí. Jenže je tu samozřejmě očividný háček, že různé kultury mívají různé preference, takže se dost možná setkáte s potřebou svou stanici radikálně transformovat tak, aby vyhovovala lokálním požadavkům.

Když si k tomu přičtete povinnosti jako pročítání scénářů, vytváření vlastních storyboardů, výběr adekvátních hereckých hvězd a snahu vyhrát co nejvíc prestižních cen, určitě je vám jasné, že nedostatkem povinností tu trpět nebudete. Zda to budou povinnosti zábavné, to už je jinačí otázka. Na žádnou katastrofu to ovšem nevypadá. Empire TV Tycoon se na Steamu pyšní „spíše kladnými“ recenzemi a koupilo si ji už 70 tisíc lidí. Pokud se k nim chcete přidat, vězte, že za PC verzi dáte 10 euro, zatímco za tu na App Store 5 dolarů.

Tagy: strategie simulace televize 2D tycoon

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.