zavřít

Rodinné RPG Children of Morta má konečně datum vydání

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Se zafinancováním pixelartového RPG Children of Morta pomohli fanoušci na Kickstarteru už před čtyřmi lety, kdy taky hra na podzim měla vyjít. To se v roce 2015 sice nestalo, s největší pravděpodobností se jí ale dočkáme v tom letošním. Příběh se odvíjí v dalekém kraji, ale přichází s tématy nám všem blízkými – city, zamotanými rodinnými vztahy a oběťmi, které musíte přinést, abyste zachránili to, na čem vám nejvíc záleží.

Děti Morty jsou taková tamní obdoba blanických rytířů, protože svou horu musí ochránit před dávným zlem, které požírá všechno, co mu přijde do cesty. Nepůjde ovšem o záchranu světa, nýbrž o příběh chrabré rodiny, která musí držet při sobě, zatímco se okolní svět noří do temnoty.

Z hory Morta plyne jejich magie a životní síla, která je tím jediným, co je před podivnou nákazou dokáže chránit. Zlu se ale i přes zaměření na rozhovory, emoce a podobné příběhové prvky mohou postavit jedině tradiční cestou, tedy ohněm a mečem. Někteří členové rodiny preferují boj na blízko, jiní kouzlí, další střílí z luku, však to znáte.

Do toho všeho se přidává ještě prvek náhody, která trochu osvěží každý les, kobku i svatyni, kam se během svého putování vydáte, což zajišťuje, že bude každý průchod hrou unikátní.

Children of Morta s odhalováním rodinných tajemství vycházejí 3. září na Steamu a GOGu, 15. října potom pro Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Poslední dvě jmenované se dočkají i fyzických edic s odznáčky, artbookem a speciálním přebalem na krabičku.

Tagy: rodina RPG

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.