zavřít

První epizoda románové adventury Pilíře země vyjde v srpnu

iPad PlayStation 4 Windows MAC Xbox One

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pilíře země jsou asi nejúspěšnějším románem Kena Folleta, který se dočkal i seriálového zpracování. Příběh, který se odehrává v Anglii 12. století se po letech dočká i herní adaptace, o kterou se postarají adventurní experti z Daedalicu, kteří do hry převedou děj románu a nebudou vytvářet vlastní příběh. První epizodu, která obsáhne sedm kapitol, můžete čekat v srpnu tohoto roku na PC, PS4 a Xbox One.

Titul bude mít tři hratelné hrdiny. Alienu, dceru neprávem odsouzeného a popraveného vévody ze Shiringu, která se snaží, aby se titul vrátil jejímu bratrovi. Druhý z hrdinů mnich Filip se v nové roli převora opatství ve fiktivním městečku Kingsbridge rozhodne vystavět katedrálu, což se ovšem nelíbí všem církevním představitelům, stejně jako některým šlechticům. Vystavět ji pro něj má kameník Tom, který má v učení chlapce Jacka, třetího hrdinu.

Nutno říct, že Pilíře země mají širokou plejádu vedlejších postav, a tak si na chvíli zahrajete i za další dvě postavy. Strukturou bude hra interaktivní román, který odvypráví příběh předlohy a pro jeho znalce nabídne trochu jiný kontakt s historickým zasazením děje. Pořád mi ale vrtá hlavou, kde vezme Daedalic prostor na nějaké interaktivní prvky a větvení děje, které slibuje, když je román poměrně jasně napsaný a není se moc kam odchylovat.

Steamové stránky najdete tady. Za zmínku také stojí, že hudbu ke hře FILMharmonic orchestra Prague, tedy pražské hudební těleso, které se zaměřuje na filmovou i herní hudbu a nahrávalo hudbu k hrám jako Halo Wars, Brothers in Arms nebo Elder Escolls Online. 

Tagy: středověk roman interaktivní film

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.