zavřít

Příští týden vyjde výborně hodnocená tahová strategie Strategic Mind: The Pacific

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ukrajinské studio Starni Games teprve loni vydalo podle všeho dobrou strategickou tahovku Panzer Strategy (nebyla to jejich prvotina, tou je browserové MMORPG StarGhost) a už o 14 měsíců později půjdou ven s další hrou Strategic Mind: The Pacific. Unáhlenost projektu zjevně neškodí, jelikož se na Steamu v early accessu chlubí velmi pozitivním hodnocením. Předběžný přístup končí už příští týden.

Jak zvládli dokončit další hru v horizontu jednoho roku? Zjevně recyklovali spoustu prvků ze hry Panzer Strategy a bojiště přesunuli do Pacifiku. Což zjevně není vůbec na škodu. A milovníci historii by si měli přijít na své, když tvůrci nedají dopustit na historickou přesnost hry, která sleduje konflikt Američanů a Japonců za druhé světové války.

Ve Strategic Mind: The Pacific se pustíte do dvou oddělených kampaní, z nichž každá sleduje válku z jedné z jmenovaných stran. Vyzkoušíte si tedy různé typy lodí (jde převážně o námořní bitvy) a letadel, které jinak odpočívají na letadlových lodích.

Své jednotky můžete vylepšovat a měnit typ jejich munice za pochodu, pokud ho tedy vezou s sebou. Nepočítejte ale s tím, že budete mít od začátku přístup ke všem věrně zpracovaným plavidlům. Některé kousky přijdou na řadu až v určitý moment kampaně, která poctivě kopíruje historické události.

To platí i obou kampaních a v nich se odehrávajících událostech. Hře nechybí příběh čítající hodinu filmečků, díky kterým nahlédnete pod pokličku motivů obou stran.

I v případě realističnosti se jde hezky do hloubky. Nepřátelské lodě nejsou pouhé celky s několika body zdraví. Postupně jim můžete zničit například protiletadlovou obranu, děla, motory, trup, nebo vzletovou dráhu. Zatímco lodě a hra jako taková je po grafické stránce na vysoké úrovni, za což vděčí i Unreal Enginu, postavy ve filmečcích už tak hezké bohužel nejsou.

Tvůrci mají se hrou velké plány i po vydání. Hodlají se o ní dále starat a vydávat i rozšiřující balíčky. Nicméně zdůrazňují, že nejde o hru jako servis. Za své peníze dostanete kompletní zážitek se dvěma kampaněmi a vším, co je k hraní potřeba. Nemusíte se bát, že byste byli tlačení do dalšího obsahu. Sympatické. Strategic Mind: The Pacific opustí early access 25. října.

Tagy: strategie druhá světová válka historická tahová

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.