zavřít

Připravte se na tuhou zimu v survivalu Impact Winter

Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

12. dubna vyjde na PC survival titul Impact Winter, který pracuje s myšlenkou takzvané dopadové zimy. Jde o efekt, který vyvolá dopad asteroidu na souš či mělčinu. Množství prachu zastíní slunce a nastane opravdu dlouhá zima. Hlavnímu hrdinovi Impact Winter může být jedno co zimu způsobilo, důležité je, že uprostřed zoufalství našel čtyřčlennou komunitu schovanou ve sněhem zapadaném kostelu. Teď je musí udržet měsíc naživu, než přijde pomoc.

Tu mu slíbil neznámý člověk rádiem, ale uprostřed mrazivého pekla je lepší se k něčemu upínat. V tomto případě je to přežití skupiny, které bude mít na krku Solomon, jehož doprovází létající robot, který se hodí při průzkumu. Každý ze skupiny přeživších pak disponuje určitými unikátními schopnostmi a tak ztráta každého z nich zabolí nejen emočně, ale i z hlediska praktičnosti.

Po oněch třicet dní se musíte snažit o to, aby všichni měli dost jídla, pití, samozřejmě neumrzli a pokud možno nespáchali sebevraždu z deprese. Žánrově je Impact Winter blízká třeba This War of Mine. Musíte se starat o lidi v kostele, ten vylepšovat a vytvářet z něj co nejpohodlnější pevnost a zároveň se vydávat do nebezpečné pustiny, kterou nechodí jen mírumilovná zvířata. Každé rozehrání bude samozřejmě jiné, s odlišně vygenerovaným světem, takže vám hra chvíli vydrží.

Vývojáři z Mojo Bones původně zkoušeli uspět na Kickstarteru, ale to se jim nepovedlo. Pomocnou vydavatelskou ruku podali v Namco Bandai a nakonec Impact Winter vyjde 12. dubna na PC a v druhé polovině roku i na konzole. Jak vypadá vchodu se můžete podívat v novém traileru výše.

Tagy: survival

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.