zavřít

Po letech se vrací série bojovek Samurai Shodown

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Zatímco Sekiro: Shadows Die Twice nastoluje samurajský trend podle FromSoftware a je stejně jako Nioh pořádně hardcore, vydání nenáročnější Ghost of Tsushima je zatím v nedohlednu. Mezi japonské bojovníky se ale podívá i bojovka Samurai Shodown, ve které SNK využije to, co fungovalo už v devadesátkách. Jen samuraje oblékne do moderního kabátku Unreal Enginu 4.

Samurai Shodown se vrací po skoro desetileté pauze, aby vás vzala do Japonska během éry izolacionistické politiky na konci osmnáctého století. Příběhově se bude odehrávat mezi Samurai Shodown V a tím úplně prvním z roku 1993, během sedmého roku éry Tenmei.

Zahrát si budete moct celkem za 16 postav napříč různými díly, včetně těch z 64bitového období. Tři z nich budou dokonce úplně nové. Po vydání se počítá s novými hratelnými hrdiny ve formě DLC. Vrhnout se s nimi můžete na plejádu singleplayerových i online módů.

Jednou z variant asynchronního multiplayeru bude umělá inteligence, která se během hraní naučí váš bojový styl a vy ji posléze můžete nahrát do online žebříčku, odkud si ji ostatní hráči mohou stáhnout a utkat se s ní. Proti stovce takových duchů se pak budete muset v doju postavit ve výzvě Ironman a porazit je naráz za sebou.

Pokračování klasické bojovky Samurai Shodown je navíc už prakticky za dveřmi. Na PlayStation 4 a Xbox One vyjde už v červnu, na Switch se podívá na konci letošního roku. Počítá se i s PC verzí, zatím ale bez konkrétního časového plánu. Tahle série u nás možná nemá až takovou tradici, určitě by ale mohla zaujmout všechny fanoušky bojovek se zbraněmi typu Soul Calibur.

Tagy: Japonsko akční fantasy bojovka samuraj

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.