zavřít

Plyšový Yoshi se vydá do papírového světa koncem března

Switch

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

článku o hrách, které si jednotliví členové naší redakce chtějí letos rozhodně zahrát, se najdou pouhé dva tituly, na které si dělá zálusk vícero lidí – In the Valley of Gods a Yoshi’s Crafted World. Oba jsou na Adamově seznamu, ale zatímco první je ještě v nedohlednu, druhý (rovněž na mém seznamu) vyjde během jara.

Na Yoshi’s Crafted World je nejlákavější vizuální zpracování. Svět pestrobarevných Yoshiů je totiž vytvořený z papíru všeho druhu, od kartonu po kelímky. Samotní dinosauři jsou ale plyšoví, a pokud nemáte srdce z kamene a averzi k dětsky laděným produktům od Nintenda, mohli byste přistihnout koutky svých úst při cestě směrem vzhůru.

Samozřejmě to nebude jen o vizuální stránce. Můžete si vsadit na jednoduchý příběh vyprávěný titulkovanými pazvuky. Tentokrát jsou záporáky Baby Bowser a Kamek, kteří Yoshiům ukradli vzácný artefakt. Ten svému držiteli splní i ty nejdivočejší sny. Zelený Yoshi je samozřejmě ten, kdo musí odcizené bohatství najít a vrátit zpátky.

V pohledu zboku se protloukáte papírovým prostředím, hledáte ukryté předměty, překonáváte překážky a vypořádáváte se s nepřáteli. Postavíte se například takzvaným Zombie Guys, narazíte na Skelesaura, Ukiki a krtka Montyho. A pokud to nevíte, tak Yoshi umí i létat díky módu Mellow.

Yoshi’s Crafted World má v rukávu ještě dvě esa. Předně vám k hraní postačí jeden Joy-Con, což znamená, že druhý můžete dát kamarádovi a celou hru odehrát v kooperaci. Zároveň, pokud vám nebude stačit jeden průchod hrou, ji můžete celou projít v opačném směru, a dokonce viděnou z opačné strany, čímž se vám odhalí dříve skrytá zákoutí.

Očekávaná hra od Nintenda dorazí ve stejný den jako včera odložené Tropico 6, tedy 29. března. A v ten samý den vyjde ještě jedna hra tohoto japonského giganta – Kirby’s Extra Epic Yarn. Jiná postavička, tentokrát pobíhající po látkovém světě, se podívá na 3DS.

V tomto případě nejde o novou hru, ale předělávku titulu Kirby’s Epic Yarn z konzole Wii. Tvůrci si nicméně dali záležet, takže port dostává nový obsah. Kirby má nové schopnosti (navíc k možnosti měnit se ve vozidla), vyzkouší si nové minihry se známými postavami jako King Dedede a Meta Knight, najde nový nábytek pro svůj příbytek a otestuje své zkušenosti v nové obtížnosti Devilish. Škoda, že se rovnou neportuje i na Switch, protože i tenhle design má něco do sebe.

Kirby’s Extra Epic Yarn Key Art

Tagy: plošinovka nintendo switch

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.