zavřít

Plošinovka The End is Nigh od tvůrce The Binding of Isaac bude opět pořádně těžká

Windows Switch

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Edmund McMillen je jeden z těch autorů, kteří se nebojí dělat velice nevšední, leckdy až úchylné hry. Ale většina z nich má na Steamu velice kladná hodnocení a The Binding of Isaac byl vyložený úspěch. Minulý rok započal s kolegou Tylerem Glaielem práce na střílečce 0uroboros s náhodně generovaným prostředím. Jenže po roce ve vývoji je hotových asi 10 % ze hry. Rozhodli se proto vývoj pozastavit a pustit se do něčeho jiného. A tak vznikla plošinovka The End is Nigh, která vychází již za měsíc.

The End is Nigh vypráví příběh letsplayera Ashe, který jako jeden z mála přežil konec světa. V klasickém plošinovkovém stylu se vydáte napříč více jak šesti sty (!!!) nebarevnými pochmurnými úrovněmi. Nebezpečné pro vás nebude jen samotné prostředí ve formě různých bodáků a hýbajících se plošin, ale i děsivá monstera, která vás zabíjí na každém kroku. Ash je tak trochu magor, o čemž svědčí jeho přátelský vztah se lidskými ostatky, které po cestě nachází. A svědčí o tom i správně trhlý trailer.

Kromě různých nechutností můžete narazit na 20 kazetek s minihrami, které si samozřejmě budete moci všechny zahrát. A pokud vám je nálož úrovní málo, čekají na vás stovky sběratelských předmětů a na 80 achievementů, z nichž některé lze získat pouze v ukořistěných minihrách. The End is Nigh se vzhlíží například v originální VVVVVV a měla by nabídnout i podobně obtížnou a frustrující hratelnost.

Hra vychází již 12 července na Steamu. Někdy později se plánuje i vydání na Switch a pokud hra uspěje, měli by se dočkat i ostatní konzolisté.

Tagy: apokalypsa plošinovka

Zdroje: oficiální web

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.