zavřít

Mafia až v květnu a založení firmy Zima Soft

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už od pátku se po internetu šíří zvěsti o tom, že očekávaná akční pecka Mafia: City of Lost Heaven nevyjde v původně plánovaném termínu, kterým byl 1.kvartál letošního roku - konkrétně konec března v anglické verzi a začátek dubna v české lokalizaci.

PR manažer autorů hry z Illusion Softworks na náš dotaz ohledně odložení vydání nebyl po tři dny schopen odpovědět, ale dnešní aktuality na německém webu vydavatele Take 2 potvrzují nové datum vydání až 3.května 2002.

Když už je řeč o Mafii, je vhodné zmínit po mafia-game.com další nově vzniklou oficiální stránku pro hru, kterou spustil americký distributor Gathering of Developers na adrese mafia.godgames.com, kde se nachází pár nových obrázků v nízkém rozlišení. A nakonec italský vydavatel Cidiverte jako reakci na události z minulého týdne (info), kdy tamní úřady hrozily zákazem Mafie, vyvolal petici za vydání hry v Itálii.

Dnes odpoledne mi také v e-mailu přistála tisková zpráva o založení firmy Zima Soft, s.r.o., která vznikla koncem loňského roku jako společný projekt Illusion Softworks (Hidden & Dangerous, Flying Heroes) a Zima Software (Polda, Hypercore). Hlavní účel vzniku Zima Soft, kterým je vývoj špičkových titulů pro zahraniční trhy, přibližuje Petr Vochozka:

    Ve vývojářích Zima Soft nalézáme skvělý tým, který již několikrát dokázal, že je schopen dotáhnout projekt do úspěšného konce. Úkolem nově vzniklé společnosti je dokončit úspěšně horrorovou akční hru Bloodline, která se tak stane prvním plodem vzájemné spolupráce, a vyvíjet další prvotřídní AAA tituly pro světový trh. Na vývoji ani distribuci hry Polda 4 se Illusion Softworks podílet nebude.
Pro někoho to může být překvapivá kooperace dříve konkurečních firem, ale mnohé naznačovalo už vloni to, že Zima Software využívali při vývoji Poldy 4 zařízení na motion-capture právě v brněnských studiích Illusion Softworks. Jedinou neznámou v celé tajence tedy zůstává, jestli se vydavatelem Bloodline ve světě stanou stejně jako v případě Mafie nebo H&D2 osvědčení Take 2, a také to, kdo bude zahraničním distributorem anglické verze Poldy 4 s pravděpodobným názvem Chrono Adventures.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.