zavřít

Logická golfová hra What the Golf? není o golfu, i když v ní golf hrajete

iPad iPhone Windows Switch iOS iPadOS

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

„Golfová hra pro lidi, kteří nesnáší golf!“ hlásá první věta pod launch trailerem humorné zvláštnosti What the Golf?. A co teprve druhá věta: „Vytvořeno lidmi, kteří o golfu nic neví.“ Veškeré vážnosti jdou stranou. Tady se prostě budete jen bavit absurditou a nečekanými „zvraty“. Jo a taky je to prý vážně dobrá hra.

Podržíte tlačítko myši, potáhnete dozadu, abyste určili sílu střely, pohnete myší do strany, abyste určili směr střely, pustíte a… Nestačíte se divit. Za normálních okolností by vaše golfová hůl provedla perfektní oblouk, trefila míček a ten na jedinou ránu poslala do jamky. Jenže to ve What the Golf? očekávejte málokdy.

Místo míčku se totiž k cíli vymrští samotná hůl, celý dům, kůň, nebo třeba vy sami. Nikdy nevíte, co se stane poté, co odpálíte. A ne vždy to bude vypadat jako golf. Někdy si totiž zahrajete fotbal, jindy budete prolézat skrz portály, je tady plížení slepými body kamer, zazávodíte si s auty.

Zní to jako naprostá kravina, mišmaš mnoha žánrů vycucnutých z jiných her, ale zjevně to jako celek funguje skvěle. Recenzí je na Metacriticu jen pár, ale nejnižší z nich sahá po osmdesátce. Za vysoké hodnocení hra vděčí vtipu, hádankám a překvapením, která jsou součástí každé úrovně.

What the Golf? je zjevně jednou z těch nenápadných indie her, jejichž vysoké kvality se bohužel nerovnají míře zájmu o ně. V tomto případě tomu nepomáhá ani výběr platforem. Hru totiž pořídíte pouze v předplatném Apple Arcade a na PC jen přes Epic Games Store. Ještě letos by měla vyjít verze pro Switch a snad se časem objeví i zbylé platformy.

Tagy: sportovní adventura

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.