zavřít

Krásná adventura GRIS vás bere na němé dobrodružství do roztříštěného světa

Windows Switch

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

S koncem roku 2018 se objevují jedny z posledních letošních her. Včera jste mohli začít moderní boje v multiplayerové střílečce Insurgency: Sandstorm. Dnes máte na výběr z pomalejšího a mnohem depresivnějšího survivalu DayZ, nebo rovněž depresivní, ale krásné adventury GRIS, která vás láká na svůj ojedinělý vizuální styl.

GRIS je klidný, evokativní zážitek zbavený nebezpečí, frustrace a smrti. Tak zní jedna z mála vět, které tvoří nekonkrétní popis dnešní novinky. Ale já osobně víc vědět nepotřebuji. Čas vánoční mě vybízí k podobným menším hrám, které po mně nevyžadují akci ani složitější roztáčení mozkovny.

Chci jednoduše procítit příběh titulní slečny, která se postupně vzpamatovává z životní tragédie. Nikdo mi to neodvypráví ústy. Dospívání Gris pocítíte z prostředí, kterým s pomocí jejího pláště proskáčete, sem tam vyřešíte nějakou lehkou hádanku a budete-li chtít, můžete dobrovolně otestovat svoje schopnosti v několika výzvách.

Očekávám krátkou plošinovkovou adventuru, která mě bude bavit audiovizuálním vyprávěním. Jde o další z mnoha titulů, které jsou jako dělané pro Switch, kde GRIS naštěstí vychází právě dnes. Ale nebojte, počítače o tuhle nádheru nejsou ochuzené.

Tagy: hudba malby adventura příběhová

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.