zavřít

Kostky sice vrženy nejsou, ale karty se začnou rozdávat už za měsíc v Hand of Fate 2

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Pokračování hybridu karetní hry a mlátičky Hand of Fate 2 si zachovává tvář předchůdce. První Hand of Fate se setkala s obecně velice kladným přijetím a prodala přes půl milionu kusů, proto se nelze moc divit, že se v Defiant Developement rozhodli nijak zvlášť neměnit základní kostru hratelnosti. Opět se tak vydáte k dealerovi, který vám vyloží z karet fantasy dobrodružství - a nebude to trvat dlouho.

Ale nebojte se, že by hra zůstala úplně bez novinek. Zas tak líní tvůrci nebyli a vnesli do zavedeného fungujícího systému trochu čerstvého vzduchu. Hra nabobtnala po stránce smrtonosné, tedy zpoza rohů na vás budou bafat nová monstra a k původním jednoručním zbraním se štítem se přidávají těžká obouruční kladiva a sekery, případně se můžete chopit třeba dvou dýk.

Dalším drobným rozšířením je mapa světa, na které postupně odhalujete různé vedlejší mise, které vám pomohou se zvládáním těžších hlavních úkolů. A že to tentokrát bude mnohem obtížnější, než v prvním díle, dokazuje nový systém společníků.

Světem, který se vygeneruje na základě karet tažených z balíčku (typ setkání, počet a druh nepřátel, odměna…), se už neprotloukáte sami, ale v doprovodu jednoho ze čtyř dobrodruhů. Každý z nich přidá ruku k dílu trochu jiným způsobem, každý vypráví vlastní příběh a sem tam je využijete i při důležitých rozhodnutí.

A příběh? V prvním Hand of Fate jste v roli hlavního hrdiny porazili tvůrce vašich problémů – dealera. Jenže jakmile jste hru vypnuli, vašemu hrdinovi vlezla moc na mozek, prohlásil se za císaře, zakázal v zemi magii a vyhnal zní každého, kdo nebyl člověk. Dealer si nyní najal vás na svou pomstu, a ve výsledku i záchranu světa.

Pokud se vám zamlouvá hezčí, větší a propracovanější Hand of Fate, vydržte do 7. listopadu, kdy hra vyjde na PC (Steam), PlayStation 4 a Xbox One. V ten samý den oficiálně startuje prodej konzol Xbox One X a Hand of Fate 2 to bere na vědomí s podporou 4K HD zobrazení. Cena zatím není stanovena, ale dá se očekávat blízká původní hře: 20 eur na Steamu.

Tagy: akční RPG indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.