zavřít

Grand Theft Auto: Vice City na PC 13.května

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Třetí díl simulátoru zločince Grand Theft Auto je velmi populární nejen mezi čtenáři Tiscali Games, kteří ho v tvrdé konkurenci zvolili druhou nejlepší hrou loňského roku, ale samozřejmě i všude ve světě, kde se stala celkově nejprodávanějším titulem pro Playstation 2.

Proto není divu, že Rockstar a Take 2 usilovně pracují na konverzi dalšího pokračování GTA: Vice City pro PC, o čemž víme už od poloviny prosince, ale teprve dnes bylo vše se 100% jistotou potvrzeno oficiální tiskovou zprávou.

Podle ní vyjde PC verze této akční hry 13.května v USA a o tři dny později v Evropě. S dalšími podrobnostmi to není příliš slavné, neboť bylo oznámeno pouze úplně to samé jako před rokem v případě GTA3 - tzn. že Vice City pro osobní počítače bude oproti konzolím disponovat vylepšenou grafikou a zvuky, upraveným ovládáním a řadou voleb pro přizpůsobení hry. Detaily o příběhu nebo náplni hry jako takové se dočtete v naší nedávné recenzi PS2 verze Vice City s nepříliš často vídaným hodnocením 95%.

Když už jsme u toho, hodí se na tomto místě ještě telegraficky zmínit zajímavé události z poslední doby. Tak třeba modifikace RealGTA (95 MB) udělá z GTA3 více realistickou hru přidáním skutečných aut, reklam, budov nebo dalších vylepšení. Ačkoliv se jedná pouze o kompilaci desítek různých modů volně dostupných na internetu a jejich úpravy, určitě vezmete něčím takovým zavděk, protože i za tím se skrývá hodně práce s editováním všeho možného. Verze 1.0 v sobě obsahuje několik chyb, které jsou popsané zde, ale plánuje se vydání patche.

Dále vás určitě potěší zveřejnění ranné verze 0.1 alternativního multiplayerového modu pro GTA3 na této stránce - momentálně sice nefunguje, ale lokálně ji máme uloženou zde, včetně samotného downloadu (230 kb). Že síťová hra opravdu funguje, dokazuje natočené video (30 MB) na jedné holandské sajtě, které je dosti nekvalitní, ale jako důkaz stačí. No a pokud to nemůžete vydržet do května na regulérní další díl, vyzkoušejte Vice City mod (10 MB) pro GTA3 s novými vozidly, změněným skinem hlavního hrdiny atd.

zdroj: Bluesnews, Gta3 a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.