zavřít

E3 - vesmírná strategie O.R.B. snad letos

Windows

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Off-World Resousce Base, neboli vesmírná strategie O.R.B., je ve vývoji u Strategy First již pěknou řádku měsíců a jak vlastně i sami tvůrci říkají, vydána nebude ani o chvíli dřív, než bude pořádně dokončena.

To je jistě chvályhodné, ale aby pak jejich dílo v široké konkurenci stále novějších a technologicky vyspělejších her a zejména pak vedle údajně již připravovaného druhého pokračování titulu, s nímž je nejčastěji srovnáváno - Homeworldu, skutečně obstálo. Každopádně naše galerie Vám může nabídnout dávku šesti nových screenů.


další nové obrázky

Příběh O.R.B. ještě nebyl zcela odhalen, ale v zásadě půjde o to, že se kdesi ve vzdálené galaxii odehrávala válka mezi vyspělejšími mimozemskými rasami, které znenadání záhadně zmizely. Takto vylidněnou sluneční soustavu však záhy obydlely další dvě nové válčící rasy, které se velmi brzy začaly učit spletité zákonitosti vesmírného cestování. Jednu z těchto dvou naprosto rozdílných civilizací si bude moci hráč zvolit za vlastní. Buď se pustí do hry za agresivní Malusy, kteří se vždy a ve všem spoléhají na hrubou sílu a moc, anebo nevyzpytatelné Alyssiany, jejichž hodnoty leží spíše ve vysoké technologii a osvíceném myšlení. Už jenom kvůli velkým rozdílům mezi oběma národy můžete věřit, že bude v kampaních k disposici opravdu velké množství rozličných jednotek.

Podle jednoho preview se ve skutečnosti O.R.B. a Homeworld podstatně liší. Jde o dvě zcela jiné hry, i když vzhledem ke shodné tématice zde lze spatřovat některé shodné prvky. Hra O.R.B. je stejně jako Homeworld plně 3D. Ovládací interface obou her je však prý výrazně jiný. O.R.B. má jak 2D, tak 3D interface a jeho ovládání se prý, i přes zachování jednoduchosti a užitečnosti, vůbec nedá srovnat z žádnou doposud vydanou podobně založenou hrou. Dá se rovněž očekávat mnohem větší rozmanitost obou ras, než jak tomu bylo u Homeworld. O.R.B. se může také pochlubit jednou extra vlastností - ve hře se vyskytnou jakési vedoucí jednotky, které bude možné převádět z mise do mise, takže budou neustále nabývat zkušenosti. Tito vůdci pak budou positivně ovlivňovat jednotky okolo sebe a povzbuzovat je k soudržnosti.

Také po stránce grafické se hra vyvíjí velice zajímavě. Strategy First si dali za úkol, aby se mohlo na obrazovce objevit najendou co nejvíce jednotek různých velikostí a zachovat přitom příjemnou plynulost všech procesů. Design jednotlivých lodí, a hlavně lodí obou zúčastněných válčících stran, bude tak rozdílný, že nebudete pochybovat o tom, kdo k Vám patří a kdo ne.
zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.