zavřít

Českou vesmírnou strategii Children of the Galaxy čeká předběžný přístup

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

4X vesmírná strategie Children of the Galaxy od pražského studia Empty Keys úspěšně prošla schvalovacím procesem Steam Greenlight a chystá se do předběžného přístupu. Zájemcům bude k dispozici 14. března a fáze early accessu zabere minimálně šest měsíců, během kterých budou základní tahové systémy rozšířeny o více ras, špionáž a diplomacii, vylepšenou umělou inteligenci a mnoho dalšího.  

V současnosti existuje funkční alfaverze, v níž je možné volně prozkoumávat procedurálně generovaný vesmír, kolonizovat planety, stavět flotily lodí a nadělat šrot ze všech otravných nepřátel. Každá rasa, s níž se na své cestě za slávou setkáte, je řízená svou vlastní AI zaručující, že všichni vaši nepřátelé se budou chovat trochu jinak. Konkrétně na umělé inteligenci se navíc můžou výrazně podílet i fanoušci - její vývoj je open source, takže šikovní moddeři si snadno vytvoří mentalitu přesně podle svého gusta.

Tvorba modifikací by vůbec měla být ohromně důležitou součástí celého projektu. Hlavní designér a programátor Filip Dušek slibuje, že hráči budou kromě AI moci změnit podobu galaxie, mise, lodě a možnosti stavby na planetách. Všechny přídavky a úpravy navíc budou integrované skrze Steam Workshop, takže dá-li pámbu a komunita, pár kliknutí vás přenese do univerza Star Wars, Star Treku nebo Mass Effectu. I když pro začátek by možná stačily nějaké ty pěkné nové lodičky.

Vývoj Children of the Galaxy je velice transparentní díky službě Trello, na níž můžete pohodlně sledovat, na jakých úkolech tým zrovna pracuje, co už je hotové a které prvky se dodělají až později. Snad budou optimisticky zelená políčka přibývat co nejrychlejším tempem.

Tagy: strategie česká hra vesmírná hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.