Call of Duty: World at War
Věková dostupnost

Call of Duty: World at War

Články

Rekapitulace: čtrnáct let války s Call of Duty

Call of Duty je snad tou nejslavnější sérií akčních stříleček vůbec. Debutovala v roce 2003 a od té doby s téměř železnou pravidelností každý podzim na naše konzole a počítače přivádí válku. Ze začátku především druhou světovou, ale zdaleka nejen tu. Kam se herní válčení za těch 14 let posunulo až k letošnímu Call of Duty: WWII si ukážeme v naší rekapitulaci. Video pro vás připravil, sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Znáte kompletní historii série Call of Duty? Pokud ne, film CODumentary vám vše objasní

Všechno to začalo studiem Infinity Ward v roce 2003, kdy vyšlo první Call of Duty z prostředí druhé světové války. Dva roky na to vyšel jeden z nejpamátnějších dílů série, stále ze stáje Infinity Ward a stále z té samé války. O rok později vyšel na dlouhých 11 let poslední díl Call of Duty 3 zabývající se historií, o který se však postaralo studio Treyarch, jež se dodnes střídá s Infinity Ward a poměrně nedávno i se Sledgehammer Games ve vydávání Call of Duty her, vše pod hlavičkou Activision. A protože v tom může být docela zmatek, vznikl filmový dokument pokrývající celou historii jedné z nejslavnějších stříleček vůbec.

Call of Duty se zřejmě vrátí ke svým kořenům do 2. světové války

Dalo by se říct, že informace o tom, že se Call of Duty letos podívá do druhé světové války pochází primárně od youtubového kanálu The Family Video Games, ale popravdě řečeno, přesun zpět do minulosti čekalo hodně lidí. V první řadě, pozvolný přechod z moderní války do futuristické začal být pro sérii unavující, což se projevilo i u prodejů posledního dílu Infinite Warfare. Takže když se na The Family Video Gamers objevil plakát s nápisem Call of Duty WWII s obrázkem amerických vojáků u protitankového zátarasu (zřejmě vylodění v Normandii), málokoho to asi šokovalo.

Vrátí se letošní díl Call of Duty do 2. světové? Odnož Anonymous říká, že ano.

Když dosáhne tento tweet jedné z odnoží skupiny Anonymous 3500 retweetů, dojde prý ke zveřejnění oficiálního traileru na Call of Duty: World at War II. Že o pokračování hry z roku 2008 nikdo nic neví? V pořádku, Activision žádný nový díl v sérii Call of Duty prozatím neoznámila, a soudě dle tradice by k tomu ani nedošlo dříve než v průběhu jarních měsíců. To by ovšem před několika dny nesměl komunitní manažer Xbox Canada Raj Patel umístit na svůj Twitter obrázek s římskou číslicí dva a Morseovým kódem, který hovoří o představení něčeho během Xbox akce 4. května. Patel posléze tvrdil, že šlo o neoficiální obrázek a test, co si o tom ostatní myslí, ale poster zveřejněný skupinou Anonymous spíše naznačuje, že k představení CoD: World at War II skutečně 4. května dojde. Pokud se k tomu Activision nebude muset odhodlat dříve pod "tíhou důkazů".

Video-recenze Call of Duty World at War

Patnáct minut s těmi nemnoha dechberoucími momenty napříč celou hrou a také názornou demonstrací spousty nepochopitelně přehlížených chyb. + HD VERZE KE STAŽENÍ

Call of Duty World at War - MP dojmy

Druhá světová válka znovu probíhá na plné obrátky a centrum dění se přesouvá do Tichomoří. Tři mapy v multiplayerové betě nabízí osvědčenou hratelnost, změny oproti CoD4 jsou však minimální. + VIDEA

Bleskovky

  • 29. 9. 2016 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One her přibyl Call Of Duty: World At War, E4, Encleverment Experiment a Fun Town Mahjong.

  • 26. 10. 2015 - Detaily o season passu hry Call of Duty: Black Ops 3 odhalily budoucí dostupnost předělaných map z World at War a Black Ops.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
9. listopadu 2008
Recenze