zavřít

Výrobce Loot Crate je před bankrotem, ve velkém propouští

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Firma stojící za předplatným bedýnek s překvapením Loot Crate požádala o vyhlášení konkurzu. Informoval o tom server Gamesindustry.biz. Společnost se v posledním roce a půl potýkala s finančními problémy, zaměstnance ale byla nucená propouštět už dříve. Dodávky krabiček ze zaplaceného předplatného by ani krach firmy zatím neměl ohrozit.

V tiskovém prohlášení šéf společnosti Loot Crate Chris Davis tvrdí, že se společnosti nepodařilo vyrovnat výkyvy v příjmech za uplynulých 18 měsíců. Problémy s nimi měla už v minulosti, v roce 2016 propustila 12 zaměstnanců, o rok později se ocitla před krachem, kterému se ale vyhnula prominutím dluhu. V roce 2018 si na jeho refinancovaní vzala půjčku ve výši 21 milionů dolarů, letos v červenci ale opět musela propouštět. Po uzavření továrny v Kalifornii přišlo v červenci o práci na 150 zaměstnanců.

Loot Crate se v posledních letech snaží lákat fanoušky na úžeji zaměřené krabičky, u nichž si zákazníci mohou vybrat konkrétní značku, jejíž tematiky by se obsah bedýnky měl držet. Tahle myšlenka ale přímo odporuje systému dlouhodobého předplatného a počty odebraných kusů se každý měsíc výrazně liší.

Společnost teď před krachem plánuje zachránit firma Money Chest LLC, která odkoupila její dluh a nabídla Davisovi 10 milionů dolarů na financování probíhající výroby a distribuce krabiček s překvapením.

„Každodenní fungování zůstává beze změn, i nadále budeme prodávat unikátní a zajímavé fanouškovské předměty a rozesílat bedýnky, stejně jako před žádostí o Chapter 11 [americký zákon, který určitou dobu chrání krachující firmy před věřiteli]. Naši zaměstnanci budou i během reorganizace dostávat zaplaceno,“ tvrdí Davis.

Podle zaměstnanců jeho poslední tvrzení ale není tak docela pravdivé. Server Gizmodo uvádí, že Loot Crate propustil během minulého týdne dalších 50 lidí bez předchozího varování nebo následné podpory, a to jen pár dní před žádostí o vyhlášení konkurzu. V Loot Crate nadále pracuje asi 60 zaměstnanců.

Tagy: bankrot konkurz loot box

Zdroje: Gamesindustry.biz,Gizmodo.com

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.