zavřít

Spor Activision - West/Zampella má zatím skóre 1:0

PC PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jednu malou, ale významnou změnu zaznamenal pekelně zamotaný a nekonečně se táhnoucí soudní spor Activision a vývojářského dua Jason West – Vincent Zampella, kde každý žaluje každého, pokud možno ještě s jeho babičkou a následně ostatní žalují i ony babičky.

Soud v Los Angeles zamítnul jedno z obvinění proti Activision a radost z toho určitě nemají zmínění vývojáři.


West se Zampellou totiž mimo jiné žalovali Activision pro podvod, během něhož je měla společnost připravit o podíl z prodeje úspěšné hry, jíž Call of Duty: Modern Warfare 2 bezesporu byla. Dvojice se skrze svého právního zástupce vyjádřila, že Activision, místo toho, aby jim zaplatila za vytvoření tak výdělečné hry přesně dle smlouvy, začala řešit jejich údajné prohřešky a následně je vyhodila.

Nicméně, podle soudce s překrásným jménem Elihu Berle nebylo pro tuto žalobu dost podkladů. Postavil se v této části na stranu Activision. Ono tohle rozhodnutí není tak překvapivé. „Promissary fraud“, jak přesně americká justice tento typ obvinění nazývá, bývá velmi často využíván jako zdroj zisku v případě, že se žalující strana dopustila údajného porušení smlouvy a následně byla tak říkajíc vyhozena. A přesně tohle se stalo Westovi se Zampellou, tedy alespoň dle Activison. Bylo to kvůli tomu, že údajně tajně jednali s Electronic Arts. Nicméně, vývojářské duo má v záloze ještě jedno obvinění z podvodu, takže se celé klubko vzájemných nařčení jen tak nerozmotá... Soud, kde se proti sobě postaví Activision, oba vývojáři a navíc ještě EA, začne letos 7. května. Těšte se!

Tagy: soud byznys

Zdroje: Bloomberg,GamesIndustry

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.