zavřít

Spor Activision - West/Zampella má zatím skóre 1:0

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jednu malou, ale významnou změnu zaznamenal pekelně zamotaný a nekonečně se táhnoucí soudní spor Activision a vývojářského dua Jason West – Vincent Zampella, kde každý žaluje každého, pokud možno ještě s jeho babičkou a následně ostatní žalují i ony babičky.

Soud v Los Angeles zamítnul jedno z obvinění proti Activision a radost z toho určitě nemají zmínění vývojáři.


West se Zampellou totiž mimo jiné žalovali Activision pro podvod, během něhož je měla společnost připravit o podíl z prodeje úspěšné hry, jíž Call of Duty: Modern Warfare 2 bezesporu byla. Dvojice se skrze svého právního zástupce vyjádřila, že Activision, místo toho, aby jim zaplatila za vytvoření tak výdělečné hry přesně dle smlouvy, začala řešit jejich údajné prohřešky a následně je vyhodila.

Nicméně, podle soudce s překrásným jménem Elihu Berle nebylo pro tuto žalobu dost podkladů. Postavil se v této části na stranu Activision. Ono tohle rozhodnutí není tak překvapivé. „Promissary fraud“, jak přesně americká justice tento typ obvinění nazývá, bývá velmi často využíván jako zdroj zisku v případě, že se žalující strana dopustila údajného porušení smlouvy a následně byla tak říkajíc vyhozena. A přesně tohle se stalo Westovi se Zampellou, tedy alespoň dle Activison. Bylo to kvůli tomu, že údajně tajně jednali s Electronic Arts. Nicméně, vývojářské duo má v záloze ještě jedno obvinění z podvodu, takže se celé klubko vzájemných nařčení jen tak nerozmotá... Soud, kde se proti sobě postaví Activision, oba vývojáři a navíc ještě EA, začne letos 7. května. Těšte se!

Tagy: soud byznys

Zdroje: Bloomberg,GamesIndustry

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.