zavřít

Nokia N-Gage nejde ve světě na odbyt

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S prodejností nového přístroje N-Gage od Nokie to ve světě nevypadá nijak slavně.

Jak už před časem uvedl průzkum Chart-Track, první týden se ve Velké Británii prodalo pouhých 500 kousků této konzole, přičemž ji nabízelo 6 000 obchodů zaměřených na hry. Tento průzkum totiž nezahrnuje prodejce mobilních telefonů. Navzdory tomu, že zrovna v tu dobu nevyšel žádný stěžejní titul pro GBA od Nintenda, se tato konzole prodávala oproti N-Gage v poměru 30:1. O pár dní později, co se objevila výše zmíněná čísla, bylo uvedeno oficiální stanovisko finského výrobce, který prohlásil, že byla N-Gage vyprodána v mnoha obchodech už první den, načež následovala silná vlna dalších objednávek ze strany distributorů i prodejců. Nic, co by potvrdilo nebo vyvrátilo výsledek Chart-Track, však z úst mluvčí Nokie nevyšlo.

Že to ale s prodejností tohoto produktu není tak růžové ani v Americe, ukazuje i další průzkum, tentokrát od nezávislé firmy Arcadia Research. Jeho výsledek byl zveřejněn včera a zahrnuje jak prodejce her, tak prodejce mobilních telefonů, kteří N-Gage ve svém sortimentu nabízejí. Podle Arcadia Research se za první týden prodalo v Americe méně než 5 000 kousků. To opět ve srovnání s konzolí GBA, které se za první týden dostupnosti v USA prodalo 540 000 kusů, vyznívá nelichotivě. Ovšem ani tentokrát oficiální místa průzkum nekomentovala a informace z něj získané nepotvrdila ani nevyvrátila. Více o N-Gage v této recenzi.
zdroj: 1UPGameIndustry

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.