zavřít

Bývalý šéf studia id Software Tim Willits se usadil u tvůrců World War Z

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Je to téměř měsíc od nečekaného odchodu Tima Willitse z id Software. V této firmě působil dlouhých 24 let a je podepsaný pod sérií Quake, hrami Rage, Doom 3 a dalšími. Sliboval, že po QuakeConu oznámí své další plány. Předčasný důchod se nekoná, Willits pokračuje v šéfování ve společnosti Saber Interactive.

„S radostí vám oznamuji, že jsem 1. srpna nastoupil do Saber Interactive na pozici kreativního ředitele. Povedu tvůrčí vizi našich pěti studií roztroušených po světě,“ píše Tim Willits na svém Twitteru.

A kdyby náhodou někdo nevěděl, co jsou Saber Interactive zač, tak dodává několik kousků z jejich portfolia: úspěšnou kooperativní akci World War Z, sportovní NBA Playgrounds 2 a v neposlední řadě i jemu jistě velmi blízký Quake Champions. Já k tomu ještě dodám, že právě toto studio připravuje třetího Zaklínače pro Switch a remaster Krotitelů duchů.

Willits se o kariérní změně rozpovídal pro Fortune, kde své mnohaleté působení v id Software přirovnal k manželství, zatímco Saber Interactive je pro něj zjevně mladší a atraktivnější společností, která v posledních letech začala růst, rozšiřovat se o nové týmy a studia.

Z jeho povídání cítím jistou míru vyhoření v id Software. Pochvaluje si totiž malé týmy, ve kterých se věci dějí rychleji a jsou i proto zábavnější. „Neříkám nic špatného o Bethesdě – miluji ji –, ale malé týmy jsou vzrušující a zábavné. Když má někdo dobrý nápad, prostě se do něj pustíme. Pokud to nevyjde, rychle to změníme.“

Mezi hlavní lákadla nové práce patřila možnost pracovat na něčem, co není FPS. Willits ale věří, že své zkušenosti se střílečkami, které vyžadují perfektní přesnost a smysl pro detail, dokáže zakomponovat i do jiných žánrů.

Dalším důvodem je jednoduše fakt, že by rád dělal na něčem zábavném. Šéfování id zjevně není tak strhující jako pracovat s několika mnohem menšími týmy na jejich tvůrčích vizích. Tak ať se mu na novém místě daří a obdaří nás dalšími skvělými hrami.

Tagy: zombie akční fantasy sportovní kooperace arkáda adaptace Veterán ghostbusters E3 2016

Zdroje: PC Gamer,Fortune

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.