zavřít

Botanicula

Čtenářská recenze

Recenze a hodnocení mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.

Překrásná adventurní oddechovka

6. 3. 2017 v 01:07 - Autor: PLuto.petr 0

Hodnocení čtenáře 9/10

Hry z dílny českého studia Amanity se vyznačují špičkovým audiovizuálním zpracováním a nejinak je tomu i v Botanicule. Ocitáte se v kůži pěti tvorů, kteří se snaží různými úkony zachránit strom, jehož míza je vysávána krvežíznivým monstrem.

I herní náplň vesměs odpovídá tradicím tohoto studia. Jedna nádherně zpracovaná obrazovka střídá druhou, do toho všechny detailně zpracované animace, efektní zvuky. Je to skvělá podívaná, umělecký zážitek. Logické úkoly nejsou úplně nejtěžší a nehrozí moc míst, kde by se hráč zasekl. Zase tak jednoduché to ale mít nebude, úkoly jsou nápadité, moc se neopakují a když hráč přijde na princip řešení, to mu nezabere příliš mnoho času.

Celkově shrnuto, nádherná adventurní hříčka nespoléhající tolik na příběh, ale vydařené zpracování jak grafiky a animací, tak i samotných logických puzzlů.

Hodnocení uživatelů

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.