Top články

 • image2993-copy

  Kdyby Satoru Iwata a Šigeru Mijamoto nepracovali pro Nintendo, nýbrž pro Jakuzu, asi by je dobrovolné snížení platu o 50 a 30 procent nespasilo. Minimálně by přišli oba dva o malíček, Iwata snad o celou ruku. Reakce obou dvou význačných mužů (a celé správní rady, která si rovněž snížila odměny o 20 %) na aktuálně zveřejněné výsledky hospodaření (přímý odkaz na pdf) za období duben – prosinec 2013 indikuje, že Nintendo hledá cestu z dočasné krize ven, ale v ruce k tomu nemá potřebný prostředek. A Wii U ani 2DS se v něj magicky nepromění...

  celý článek

  avatar BoB.2 29. 1. 2014 v 14:13

  Jsem překvapenej jak Kája Gott. celý komentář

 • Best of 2013: Hra roku

  27. 1. 2014 v 21:00 - Téma Autor: Redakce Games.cz 0

  hraroku2013top

  Každoroční chvíle lásky a přátelství na Games.cz končí. V tomto článku vyhlásíme 10 nejlepších her roku 2013 podle redakce Games.cz a seznámíme vás i s tím, který z titulů jsme nakonec po mnoha a mnoha hádkách vybrali na pomyslný trůn. Za pár dnů necháme hlasovat i vás, ale teď ještě naposledy vybíráme my. Ze všech kategorií, žánrů, stylů a typů jsme nakonec určili deset her, za kterými stojíme všichni, bez výjimek a jakýchkoliv výmluv. Tak pojďme na to.

  celý článek

  avatar Malleth 27. 1. 2014 v 21:05

  http://31.media.tumblr.com/3604ab58f162495b382192deabb0d6d1/tumblr_mptli2RJDp1sppmago1_400.gif celý komentář

 • Watch Dogs

  Watch Dogs bez debat patří k těm zajímavějším hrám pro nové konzole a loňský odklad hry na druhý kvartál letošního roku moc hráčů nepotěšil. Watch Dogs je navíc jednou z nemnoha 3rd party her, které mají vyjít i na Wii U. Začínají se však objevovat nepotvrzené zprávy, že právě Wii U verze Watch Dogs byla zrušena.

  celý článek

  avatar Miserius 24. 1. 2014 v 14:14

  No, tak si to všech 10 lidí koupí na jinou platformu... celý komentář

 • level238-poutak

  Jak pravil už titulek článku, LEVEL 238 je k dostání na stáncích, v obchodech, v prodejnách JRC a ekologové mezi vámi mohou sáhnout ještě po elektronické verzi. Titulek už ale zapomněl dodat, že LEVEL 238 je do jisté míry číslo české. Jako plnou hru zdarma vám nabízíme báječnou Botaniculu od Amanita Design, která Pavla Dobrovského ve své době nadchla natolik, že vystřihl recenzi plnou chvály. Až si Botaniculu doplníte do své Steam knihovny a spustíte ji, budete na tom podobně. Už jen z hudebního doprovodu od skupiny Dva – ostatně, poslechnout a třeba i koupit si jej můžete na Bandcampu.

  celý článek

  avatar Eda.Frtan 23. 1. 2014 v 16:23

  A přestane se ta obálka kroutit? Jako už to začíná být poměrně trapné... celý komentář

 • bestofplosinovkytop

  Rok 2013 byl na kvalitní plošinovky úrodný jako Martovo pole na mrtvé revolucionáře. Čili dobrý. Zapuzený žánr se definitivně vrátil před oči hráčů a jestli něčemu vzkříšená scéna pomohla, pak určitě pravdě o nehynoucí nápaditosti herních autorů. Kdo má o moderních platformovkách alespoň elementární přehled, ví že to s dnešními hrami není tak zlé. Stačí si jen lépe vybírat a tu a tam odvrátit zrak od hlavního proudu. Od všech 3D akcí a vůbec takového toho sériového klišé. Jen tak objevíte herní nápady, o kterých jste dosud neměli tušení.

  celý článek

  avatar maros.goc 20. 1. 2014 v 21:37

  Rayman Legends je absolútny klenot :) Mario je síce klasa, ale Rayman sa s Origins vrátil na špicu žánru a s Legends to len potvrdil :) Rayman kraľuje :) celý komentář

 • bestofindietop

  Netajím se názorem, že jakákoli „indie“, respektive česky „nezávislá“ scéna už dávno přerostla věk hájení, kdy by bylo potřeba chránit jí před velkými, zlými hrami, kdykoli se člověku chce vyhlásit nějakou anketu nebo mluvit například o žánrech. Pořád ale platí, že navzdory čím dál pohyblivějším definicím pozná člověk nezávislou produkci víceméně po čuchu. V šedi mainstreamové produkce to ostatně není žádná věda! Nezávislé jsou jednoduše takové hry, které vznikají bez dozoru marketingových oddělení, a mohou si díky tomu dovolit vysokou míru tvůrčí svobody. Jak s touhle svobodou ti tvůrci naloží, to už záleží jenom na nich. Mohou bažit po zisku úplně stejně, jako vysokorozpočtové bestsellery, ale nehrozí jim rozmělnění autorské vize. A ta se může bez závislosti na představách vyšších míst vyloženě utrhnout z řetězu.

  celý článek

  avatar Martin 19. 1. 2014 v 22:33

  U mna papers-please - orwelovka ako vyšitá, ktorá okrem iného ukazuje že aj navonok anonymný bezpohlavný razítkovač na colnici môže mať niekedy až absolútnu moc.. Pachuť normalizmu Z... celý komentář

 • fc162final

  Náš pravidelný podcast Fight Club se po Xbox One speciálu z minula vrátil s dílem 162. k aktuálním událostem. Petr, Pavel a Martin rozebrali dění okolo studia 2K Czech, které přišlo o svou pražskou pobočku a dle spekulací i o vývoj Mafia III.

  celý článek

  avatar nemo22 20. 1. 2014 v 01:30

  ach jo... 8K telky na CES sku skor ukazky technologii nez realne produkty ktore idu na trh. Ostatne uz boli nejake pokusne prenosy 8K (nieco v Japonsku a tusim aj BBC nieco skusala). Co sa tyka... celý komentář

 • Best of 2013: Nejlepší RPG

  18. 1. 2014 v 20:00 - Téma Autor: Pavel Dobrovský 0

  bestofrpgtop

  Pro fanouška velkorozpočtových RPGček byl uplynulý rok savanou až pouští. Nevyšel Mass Effect ani Zaklínač, zato na sliby o nejlepších RPGčkách všech dob byl Kickstarter bohatý. Urodila se řada konceptů, na které jsme rádi přispěli penězi a zatímco se vývojáři uzamkli do svých studií (kde všechny peníze nepochybně používají na ženy, víno a zpěv) jsme zkoumali nezávislou tvorbu na PC nebo v Japonsku namixované RPG drinky.

  celý článek

  avatar N7N7 18. 1. 2014 v 20:53

  2013 byl snad nejslabší rok na RPGčka jaký pamatuju, alespoň co se PC týče. Už by to chtělo zase nějakého toho poctivého Gothica nebo Risena, ale o tom si můžu nechat tak akorát zdát.... celý komentář

 • satoru-iwata

  Říká se, že bychom neměli nikdy sázet proti Nintendu. Japonští géniové pořád dokola dření stejné značky, do kterých ale s každým novým dílem přidávají tolik inovací, co se často nedostanou do leckteré konkurenční série za celou generaci. Stejně tak se nebojí inovovat hardware a riskovat s neověřenými novotami. Wiičko byl obrovský krok do neznáma, který se nádherně vyplatil. Xbox 360 a PlayStation 3 se jen předhání o druhé místo, ale králem minulé generace konzolí je s velkým náskokem Wii. O handheldech snad ani netřeba mluvit.

  celý článek

  avatar Liuwil 17. 1. 2014 v 22:06

  "Nintendo přiznává problémy s prodeji Wii U" a Obama přiznává že je černoch. celý komentář

 • bestofsoundtracktop

  Čím pestřejší dokážou hry být, tím pestřejší je i muzika, která doprovází hráčovo snažení, putování, dumání nad problémy nebo prostě jen zírání do hlavního menu. Ostatně, kolikrát náladu hry definují její úvodní tóny? Podcenit přiléhavý soundtrack je chyba, které se nominované tituly obloukem vyhnuly. A potěšující je, že až na úvodní výjimku jde o nahrávky, které člověk nemusí nějak pokoutně lovit v zapadlých adresářích nebo ripovat ze samotné hry, ale prostě si je, ideálně rovnou od tvůrců, koupí. Máte naše slovo, že investicí do následujících kousků získáte prvotřídní muziku.

  celý článek

  avatar GlaDOS 15. 1. 2014 v 15:03

  Když už se bavíme o soundtracích, přihodil bych jich pár do ringu. Fez co tento rok vyšel na pc má opravdu povedený meditativní chiptune/syntetický soundtrack. Dust: An Elysian Tail se zase... celý komentář

Novější 1 3 4 5 6 7 8 79 Starší

Bleskovky

RSS

Záznamy z klubovny

RSS Podcast

Tea Club #1: Filip Kraucher

Přehrát
video ▶

Přehrát
audio ▶

Příští živé vysílání

22. 4. od 17.30 | Retro GP: Cannon Fodder
23. 4. od 14.30 | GamesPlay: TES Online
23. 4. od 16.00 | Fight Club #176

Kompletní program na GamesczTV @ Youtube.

Předplaťte si Games.cz bez reklam

Váš účet u Games.cz:

cards

Games.cz na Facebooku

Games.cz na Twitteru

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.