zavřít

Vikinští „Settleři“ Northgard vpadli na Steam Early Access

PC

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud vám chybělo poklidné budování si osady, kde jde především o management zdrojů, lidí, průzkum okolí, na který navázaly ozbrojené střety, jednoduše, pokud vám chybí hra typu Settlers, zbystřete. Northgard sice není přesnou kopií původního systému, ale de facto k základní formuli přidává více RTS prvků, které nakonec celou hru posouvá blíže k 4X podobě. Což si vlastně můžete vyzkoušet sami, protože tahle vikinská strategie vstoupila do early accessu.

Jak hra vypadá se můžete přesvědčit v novém traileru, který reprezentuje aktuální verzi, jíž si budete moci v této fázi předběžného přístupu zahrát. Podoba aktuální verze hry se bude v průběhu času měnit, nicméně jakým tempem není ještě jasné. Ostatně, tvůrci ze studia Shiro Games odhadují, že hra bude v early accessu dva až šest měsíců, přičemž dolní hranice je ideál, kdy by se podařilo implementovat všechny plánované prvky bez jakýchkoliv problémů.

V budoucích týdnech by měli přibýt nové vikinské klany, kompletní příběhová kampaň, multiplayerový mód a další, drobnější prvky. Aktuální verzi vývojáři označují za alfu, což znamená, že hra má všechny základní prvky hratelnosti a některé vedlejší prvky jsou připravené na implementaci. Samozřejmě, doba vývoje bude záležet i na reakcích hráčů a nápadech jejich i třeba nových ze strany tvůrců.

Už teď ale podle videa vypadá Northgard velmi příjemně. Vyvolává ve mně pocit, jaký jsem měl z prvních Settlers a zároveň si jde všimnout spousty vylepšení a úprav, které společně se severskou stylizací vyvolávají potřebu utratit oněch 18 eur za early access.

Tagy: strategie fantasy historická

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.