zavřít

V anti-strategii Neocolonialism ovládáte svět korupcí a kupčením

PC

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Přijde vám občas, že jsou rozmáchlé strategie příliš často postavené na ničení nebo budování namísto efektivního podvracení? Sledujete zprávy a říkáte si, že by bylo fajn korumpovat a rozvracet a nikoliv jen posílat stealth bombardéry a letadlové lodě? Pak vás možná zaujme právě dokončená indie strategie Neocolonialism.

Nazvat ji "anti-strategií" je trochu kostrbaté. Jak efektivně ale říct, že v Neocolonialism dobýváte/zneužíváte svět nikoliv pomocí armád, nýbrž pomocí uplácení a kupování volebních hlasů, podplácení regionálních politiků, využívání levné pracovní síly a budování globální dominance i tučného švýcarského konta bez jediného výstřelu? Hra funguje na tahy a rozhodně není pro každého – redaktor RPS reportoval, že jenom prokousat se texty nahuštěným tutoriálem mu zabralo 20 minut. Nálepky jako „strategie pro dnešní dobu“ však její kredit náležitě zvyšují, alespoň pro část vyznavačů strategií. A navíc má hra mapu světa postavenou na hlavu.

...

Kruh dnešních novinek se s Neocolonialism tak trochu uzavřel – titul totiž malinko připomíná DefCon, jen s právníky namísto atomovek. Tvůrce hry, Setr Alter a hrst námezdních spolupracovníků, navíc tvoří stejně malý tým jako kolegové z Introversion Software. Třešničkou na indie dortu je skutečnost, že Alter ve své kickstarterové kampani v zásadě žádal pouze sumu peněz na zaplacení nájmu a nákup jídla pro dobu vývoje hry (a dostal o 10 % více).

Určitě by bylo o něco šťastnější, kdyby Neocolonialism působila graficky více jako Tropico a méně jako středoškolská mapa světa, ale nešť. Fajnšmekři mohou Neocolonialism v jeho finální verzi za deset dolarů zakoupit na tomto odkazu.

Tagy: Indie strategie

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.