zavřít

Unravel je příběh o lásce, toužení a klubku zamotaných vztahů

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nový vývojářský deníček k neodolatelné logické skákačce Unravel se věnuje samotné myšlence, která stála za vytvořením hry a konceptem postavičky Yarnyho. Martin Sahlin (ten roztomile nervózní chlapík, který prezentoval Unravel na E3 tiskovce EA) popisuje, jak Yarnyho, hlavního klubíčkového hrdinu stvořil během letního výletu z materiálů, které mu přišly pod ruku a následně postavičku stavěl v různých polohách po lese a fotil.

Nicméně, inspirace netkví jen v tom, že Sahlin prostě vzal klubko příze a udělal postavu. Příběhové a inspirační podtóny hry poukazují na lásku a vztahy s blízkými, které představují ona vlákna příze, které za sebou Yarny tahá a pomocí kterých překonává ve hře překážky. Se vztahy ale samozřejmě přichází problémy a mohou se snadno zašmodrchat přesně jako to Yarnyho klubko příze. Ostatně, na tento motiv fungujících i rozmotání potřebujících vztahů naráží jméno Yarnyho (yarn – příze, vlákno ale také příběh) a slovní hříčka s podobně znějícím slůvkem yearn (toužit).

Když ale odhlédneme od spíše ideových konceptů, které za hrou stojí a které se občas ve hře objeví třeba jako ve scéně, kde Yarny nabere sílu ze zamilované dvojice, pořád tu před sebou máme krásně vypadající plošinovku s opravdu chytrým systémem používání Yarnyho vlákna. Navíc už na ni nebudeme muset dlouho čekat, Unravel vychází 9. února na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Xzone.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.