zavřít

GamesPlay: hrajeme českou real-time strategii Factorio

PC MAC Linux

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tipnete si, které tuzemské hry patří mezi komerčně nejúspěšnější za posledních několik let? Jasně, na Arma III nebo DayZ si vzpomene každý, ale zařadili byste mezi ně i real-time strategii Factorio? No měli byste, přestože se hra ještě pořád nachází v early access fázi. Návyková hratelnost tohoto titulu od pražského studia Wube totiž uchvátila v posledních letech statisíce hráčů, a v dnešním videu si ukážeme proč.

Základní princip Factorio je poměrně jednoduchý – abyste přežili, musíte těžit a hledat suroviny, které slouží k budování nástrojů a strojů, s jejichž pomocí pak vytváříte pokročilejší materiály, co pro změnu slouží k budování a vytváření ještě sofistikovanějších technologií. Jednoduchá struktura však umožňuje budování skutečně komplexních mechanismů, a právě to zřejmě spoustě hráčů imponuje. Anebo je možná baví survival prvek, kdy se hráč musí bránit fauně, naštvané z průmyslové výroby. Předvedeme vám oba dva zmíněné a všechny další aspekty hratelnosti Factoria.

Tagy: strategie gamesplay česká hra

Zdroje: vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.