Kdo bude hlavním záporákem WoW: Mists of Pandaria?

PC MAC

4. 2. 2012 v 05:06 - Téma Autor: Redakce Games.cz

Kolegové z fanstránky WoWfan se pozastavili nad jednou zajímavou skutečností: na rozdíl od jiných World of Warcraft datadisků zatím fanoušci oblíbené onlineovky neznají, respektive ani netuší, kdo bude hlavním záporákem Mists of Pandaria. Možných aspirantů je hned několik a rekrutují se z různých směrů i frakcí. Který z nich má největší šanci?

Kdo bude hlavním záporákem WoW: Mists of Pandaria?

Na začátku každého rozšíření včetně Cataclysmu jsme vždy věděli, kdo bude tím hlavním záporákem na konci. Když vyšel Burning Crusade, už jsme věděli, že se setkáme s Kael’thasem, Illidanem a Archimondem. Kil’jaeden byl malým překvapením, ale i tak jsme znali všechny ostatní.

Ve Wrath of the Lich King to bylo naprosto jasné. Museli jsme porazit Arthase neboli Lich Kinga. Nenarazili jsme na žádné překvapení a nakonec všichni viděli úhlavního nepřítele, aniž by kdy byli v Icecrown Citadele a bojovali proti Lich Kingovi. Cataclysm přinesl Deathwinga. Což bylo jasné hned po oznámení tohoto datadisku.

Když ale došlo na velkolepé oznámení Mists of Pandaria na Blizzconu 2011, dozvěděli jsme se o několika změnách u povolání a viděli jsme nové talentové stromy. Mohli jste si přečíst malé preview o zápasech mezi pety, PvE scenériích či challenge módech v dungeonech. Také padla letmá zmínka o nových battlegroundech či arénách. Zavládlo však ticho po pěšině, jakmile došlo na dungeony a raidy, kde je většina z těch hlavních záporáků. Jediné, co máme, je několik návrhů, ale žádná jména, žádný příběh… prostě nic.

Blizzard se rozhodl přepracovat scholomance a dvě části ve Scarlet Monastery. Také jsme mohli leccos zaslechnout o novém dungeonu s názvem Shado-pan Monastery, ve kterém bychom se měli setkat s Shado-pan Clanem. Celkem bude v MoP devět dungeonů, ale to je zatím vše, co víme. Co se týká raidů, tak se setkáme při spuštění datadisku se třemi novými raid instancemi. Navíc se vrátí world bossové. Mogu’Shan Palace je nová raid instance a bylo řečeno, že bude ukrývat staré tajemství Mogu Empire.

Nyní se tedy můžeme zaměřit na dvě věci – Shado-pan Clan a Mogu Empire. Vše, co víme o Shado-Pan Clanu, je to, že je to rasa pandarenů, ale jsou od těch známých velmi rozdílní. Jsou temnější a zlověstnější, ovládají bojové umění a rozhodli se chránit Pandarii. Bojují v nekonečné válce proti Sha. Ptáte se, co je to Sha? Sha je živoucí negativní energie. Kvůli tomu, že nejvíce negativní energie přinesli do Pandarie Aliance a Horda svou neustálou válkou, tak si opravdu si nemyslím, že Shado-Pan Clan z nás budou šťastní.

A co se týče Mogu Empire – jsou to prastaří obyvatelé Pandarie. Moguové byly velmi mocné kreatury vládnoucí magií, které ovládaly obyvatele Pandarie jako otroky. Nikdo nesměl vlastnit žádné zbraně, ale pandareni se jim dokázali vzepřít, zbavit se jich a vytvořit vlastní říši. Nyní se Moguové skrývají ve svatyni Mogu’Shan Palace, kde spřádají plány na ovládnutí Pandarie. Mogu znamená v čínštině „prastarý záporňák.“ Což dělá z Mogu jednu z nejméně vítaných kreatur vůbec.

Shado-pan Monastery a Mogu’Shan Palace se nalézají v Kun-Lai Summitu v samém centru Pandarie. Nahoře můžeme najít Temple of the Tiger spolu s White Tiger Clanem. Tento klan bude novou frakcí, zatím ale nevíme, jestli proti nim nebudeme stát v boji. Zajímavé je, že Kun-Lai Summit je ohrožován invazí Zandalari ze severu. To znamená, že budeme mít co dočinění s trolly i přesto, že je Zul’Aman a Zul’Gurub historií.

Na základě dat, která známe, tedy máme čtyři potenciální nepřátele – Sha, Mogu, Zandalari a možná Shado-pan Clan. Bohužel máme zatím jen velmi málo informací, které by nám mohly odhalit hlavního záporáka. Ale i přesto je tu jeden zajímavý obrázek:

Screenshot pochází z Descent into Madness, z Ulduaru. Jak si můžete všimnout, je v tomto skleněném okně vyobrazen Sha (viz obrázek výše). Protože je okno poblíž Yogg-Sarona, starého boha, je velmi nepravděpodobné, že bychom čelili dalšímu starému bohu nebo něčemu podobnému. Naskýtá se otázka, jestli Sha nebude mít co dočinění se starými bohy.

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.